Jak dbać o kryształowy żyrandol?

Kryształowe żyrandole są piękną ozdobą mieszkań i funkcjonalnym elementem ich oświetleniem. Jednak, na ich powierzchni osadza się z czasem spora ilość kurzu. Ważne jest regularne czyszczenie, aby nasze kryształki błyszczały i nie zaczęły szpecić, zamiast zdobić. (więcej…)

Żyrandol – do jakich wnętrz pasuje?

Mogłoby się wydawać, że żyrandole to już przeżytek lub że są zarezerwowane tylko do wnętrz pełnych przepychu. Nic bardziej mylnego! Żyrandole wracają do łask i stanowią świetną alternatywę dla innych źródeł światła nawet w mieszkaniach. Wystarczy przemyślana aranżacja i już jeden element może odmienić wnętrze. (więcej…)

Jak oświetlić salon?

Chyba każdy przyzna rację stwierdzeniu, że ładne i funkcjonalne wyposażenie domu, wpływa w dużej mierze na komfort zamieszkujących w nim osób. Salon zaliczamy często do najbardziej reprezentacyjnego miejsca domu. To tutaj odpoczywamy, przyjmujemy gości i cieszymy się chwilami spędzonymi w rodzinnym gronie. Warto urządzić go w taki sposób, aby już na wejściu można było powiedzieć „ jestem u siebie”.

Odpowiednia aranżacja salonu obejmuje nie tylko meble i dodatki dekoracyjne, ale także oświetlenie, które oprócz funkcji użytkowej, pełni w dużej mierze tą dekoracyjną. (więcej…)

Oświetlenie w łazience

Tak jak w innych pomieszczeniach domu, także w łazience nie powinniśmy się ograniczać do zamontowania jedynie oświetlenia ogólnego. To miejsce poza funkcją użytkową pełni także funkcję sfery relaksu. Spędzamy tutaj mnóstwo czasu, poddając się zabiegom pielęgnacyjnym, czy wylegując się w wypełnionej wodą wannie. Dlatego warto pamiętać o funkcjonalnym oświetleniu, które dodatkowo będzie stanowiło ozdobę i tworzyło klimatyczny nastrój. (więcej…)

Jak można zaoszczędzić na świetle?

Jak to możliwe, że płacimy tyle za prąd? To pytanie każdego miesiąca jest zadawane w wielu rodzinach. Przecież nikt nie ogląda cały dzień telewizji, komputer nie jest ciągle włączony, a światło nie pali się całą dobę. Oszczędności można znaleźć w prosty sposób, inwestując chociażby w energooszczędne oświetlenie. (więcej…)