Jak uruchomić pensjonat?

Zastanawiasz się nad otwarciem swojej działalności gospodarczej. Wahasz się, bowiem przeraża cię nieodzowność wyczekiwania na koncesje? Możemy tego uniknąć, zakładając hostel.

firanki dla hoteli

Autor: www.MebleDlaDziecka.pl
Źródło: www.MebleDlaDziecka.pl
W przypadku tej usługi, konieczne będzie tylko uzyskanie pozytywnej opinii inspekcji sanitarnej jak też przeciwpożarowej. Następną czynnością przy uruchamianiu takowej działalności będzie wpisanie przedsiębiorstwa do ewidencji, jaką prowadzi stosowny organ administracji. W składanym podaniu powinno się zamieścić dane posiadacza obiektu, adres obiektu, razem z opinią służb budowlanych i typu hotelowej kategorii. Rozporządzenie o turystycznych usługach objaśnia, że pensjonat to obiekt, zarządzany w zarobkowych celach. Musi być przygotowany w komfortowy sposób, z właściwą liczbą miejsc noclegowych. Na mocy rozporządzenia hotelem można nazwać też inne usługowe zakłady, wyświadczające analogiczne usługi, a więc motele, hostele. Rozporządzenie to zastrzega także, iż nieodzowne jest, by posiadacz albo najemca hotelu, w należycie zauważalnym miejscu na budowli umiejscowił jego nazwę. Istotne jest też, by w niedużej odległości znajdowała się tablica flipchart magnetyczny powiadamiająca możliwych klientów o kategorii wyświadczanych usług. Zawrzeć trzeba współpracę z firmami wyświadczającymi różne usługi dla hotelowych obiektów, dla przykładu szyjącymi firanki dla hoteli.
drewno

Autor: Tech109
Źródło: http://www.flickr.com
Uruchomienie swego hoteliku nie wymaga ogromnego finansowego nakładu. Fachowcy kalkulują, że starczy plus minus 1 mln złotych.

Biznes może okazać się nadzwyczaj intratny w przypadku dogodnej lokalizacji, przede wszystkim w pobliżu atrakcji turystycznych. Dobre chęci, zawziętość a także interesujący pomysł, zapewniają szansę na zdobycie ogromnego sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*