Urządzanie wnętrza – w jaki sposób zmienić salon bez trudu?

Salon to bez wątpienia zwłaszcza reprezentatywne pomieszczenie w całym mieszkaniu. To właśnie ono służy do przyjmowania gości, ale także podczas dnia spędzamy w nim wiele czasu wspólnie z bliskimi. Nic dziwnego, że tak dużo trudu wkładamy, aby urządzić je twórczo oraz ze smakiem.

Jak urządzić dom lub mieszkanie

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Starczą dodatki?
Aby odmienić styl wnętrza oraz zapewnić mu nowy wygląd, w ogóle nie trzeba zakupować następnych mebli albo odmieniać kolorystyki ścian. Czasem wystarczą nieduże zmiany, a wynik będzie nadzwyczajny – czy da się wkomponować fototapety do salonu dmuchawiec. Nade wszystko zatroszcz się o ciekawe dodatki. Jeżeli naczelną ozdobą salonu jest komfortowa wersalka, można znaleźć oryginalne poduszki, które nieco ją ożywią. Nie muszą to być sklepowe jaśki. Jeżeli lubisz szyć, możesz samodzielnie zrobić poszwy z nieużywanej narzuty o atrakcyjnym wzorze. Ozdobą także może być efektowny żyrandol przypasowany do mebli. Do tych nowoczesnych oraz utrzymanych w minimalistycznym stylu dobierz model designerski, jaki świetnie będzie się współgrał w tak urządzonym wnętrzu. Czasem wystarczą nieduże zmiany – zamiast ciężkich zasłon lekka roleta, jaka optycznie powiększy pomieszczenie; zmiana dywanu bądź kilka barwnych drobiazgów. Pamiętaj, nie musisz wydawać majątku oraz wymieniać każdego elementu wystroju w salonie. Nade wszystko liczy się stosowny koncept.

fototapeta - muzyczne uliczki

Autor: wanderingphotographer151
Źródło: http://www.flickr.com
A może fototapeta?
Jedną z najłatwiejszych metod, by zmienić całkiem salon bez większego wysiłku jest przyklejenie fototapety. Są one w sprzedaży w nieskończenie licznych wariantach, a niektóre firmy do tego proponują sposobność wydrukowania fotografii dostarczonej przez klienta. W jaki sposób je dobrać do wnętrza? Naturalnie wszystko jest uzależnione od naszych upodobań oraz mebli czy urządzenia pomieszczenia. Fototapety do salonu dmuchawiec zachowane w czarno-białej kolorystyce sprawdzą się do minimalistycznych wnętrz. Z kolei fototapety jeziora mogą optycznie zwiększyć niewielki salon. W czasie odnajdywania takich dekoracji miejmy na względzie ich jakość, sprawdźmy czy nakładany klej nie jest toksyczny i zdecydujmy się na zdjęcie, jakie szczególnie będzie przypasowane do wnętrza. Nie zapominajmy też o zachowaniu umiaru – wybierając fototapety do salonu dmuchawiec zrezygnujmy z fototapety jeziora na drugiej ścianie. Przez to unikniemy chaosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*