Czy szary odcień może pasować do dowolnego domu?

Wszyscy chcemy, żeby nasz dom wyglądał imponująco oraz miał okazale urządzone wnętrze. Jednak dowolne pomieszczenie musi być funkcjonalne i powinno pozwalać swoim użytkownikom, żeby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce.

Materac posłaniowy

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
lampki stojące

Autor: Sebastian Włoszek
Źródło: http://www.flickr.com
pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Wystrój pomieszczeń w naszym mieszkaniu musi odzwierciedlać nasze pomysły designerskie i nasze pasje. Szary odcień może kojarzyć się z elegancją oraz spokojem. Jest to kolor bardzo uniwersalny, ponieważ pasuje do większej części wnętrz. Dobrym rozwiązaniem na oryginalne wnętrze jest podłoga posadzka technologiczna w kolorze szarym. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, moglibyśmy podłogę połączyć ze ścianami w tym samym kolorze, ale w odcieniu jaśniejszym. To spowoduje, że środek będzie wyglądać niebanalnie, a jeżeli ustawimy we wnętrzu meble z drewna, to utworzymy współczesny design. Salon jest miejscem, gdzie w trakcie dnia spędzamy najwięcej czasu. Zwłaszcza wówczas, gdy salon połączony jest z pomieszczeniem kuchennym. W salonie wielokrotnie oglądamy telewizję, dzieciaki odrabiają tam lekcje. Salon jest zazwyczaj pomieszczeniem znacznym, zatem ciemnoszare ściany będą niezwykle dobrym pomysłem. Bardzo popularny jest pomysł, aby ściana za tv niezwykle się wyróżniała. Do wykonania tego typu ściany moglibyśmy użyć szarej, przecieranej farby, która ma strukturę betonu lub cegieł.
Jeżeli chciałabyś, żeby w Twojej kuchni były z drewna albo białe meble, w takiej sytuacji ciemnoszare ściany będą niezwykle dobrym rozwiązaniem. Szary odcień ścian pasuje nawet do barwnych mebli, gdyż jest to odcień bardzo uniwersalny. Nie trzeba malować ścian farbą, możemy przykleić tapetę w szarą cegłę albo płytki.

W kuchni z szarymi ścianami pięknie będą wyglądać zielone albo bordowe dodatki. Może to być bordowy czajnik albo seledynowy toster. Jeżeli lubisz w większym stopniu stonowane barwy, to mogłabyś postawić na odcień wrzosowy lub klasyczną czerń oraz drewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*