Na co zwrócić uwagę przy aranżowania niewielkiej łazienki? Co jest najważniejsze, aby łazienka była ładna oraz całkowicie funkcjonalna?

Mała łazienka tak na dobrą sprawę nie musi być dużym problemem podczas urządzania wnętrz. Dobrze jest jednak zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób ją urządzić, aby wyglądała estetycznie i była jednocześnie funkcjonalna. Jak w związku z tym w takiej łazience rozmieścić wszelkie ważne elementy, jak umywalka nadblatowa, sedes albo też prysznic? Mała łazienka wymaga przede wszystkim dobrego zamysłu i projektu.

umywalka nadblatowa

Źródło: pixabay

Jeśli mieszkamy w domu, to niewielka łazienka na parterze w części dziennej nie tylko będzie zastępować wc, ale też rozwiąże problem porannych kolejek w dużej rodzinie. Mało tego, w razie potrzeby będzie łazienką gościnną. Tego typu przestrzeń leżąca w bliskiej odległości od wejścia będzie bardzo praktyczna w ciągu dnia. To oznacza, iż można w niej wziąć szybki prysznic po powrocie z pracy. Gdy rodzinna łazienka okaże się za mała, ażeby oprócz wanny był w niej także prysznic, to można małą łazienkę umiejscowić w strefie nocnej domu, najlepiej w pobliżu gościnnej sypialni lub pokojów dla dzieci. W jaki sposób wyposażyć tego typu przestrzeń? Prysznic dobrze będzie dać w rogu pomieszczenia, natomiast jeżeli łazienka jest wąska albo posiada wnękę, to najlepiej między dwiema ścianami. Najlepiej, aby prysznic miał kratkę odpływu w podłodze. Minimalne musi to być miejsce wolne o wymiarach 70 x 70 centymetrów, natrysk znajdujący się na ścianie jak i kratka odpływowa w podłodze z właściwym spadkiem.

Kiedy uznasz, że znajdujący się w tym serwisie artykuł jest wartościowy, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej aranżacja wnętrz kraków analogicznych tekstów!

W niewielkiej łazience można również się zdecydować na kabinę prysznicową. Jest droższa oraz naturalnie wymaga więcej miejsca niż brodzik bez kabiny.

toaleta

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli miast kwadratowej wybierzemy dość modną ostatnio kabinę pięciokątną, to na pewno uda nam się zaoszczędzić trochę miejsca.Przy tym warto wiedzieć, iż nie każdego rodzaju kabiny są wygodne. W małej łazience trzeba brać pod uwagę kompromisy, nie mogą się one jednak odbywać kosztem wygodnego korzystania z niej, w związku z tym przed kupnem małej kabiny należy zobaczyć, czy po zamknięciu drzwi mamy wystarczającą swobodę ruchów. W małej łazience warto także zdecydować się na modny stelaż podtynkowy geberit, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić całkiem dużo przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*