Jakie istnieją rodzaje ławek do trenowania?

Dobrej klasy ławka treningowa jest podstawowym ekwipunkiem domowej czy też specjalistycznej siłowni. W zależności od danego modelu, można trenować na niej dobrane partie mięśni czy też przeprowadzać treningi siłowe.

Jakie są rodzaje ławek treningowych oraz na jaki model warto się zdecydować – na te kwestie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.
W sprzedaży można znaleźć wiele modeli ławeczek do trenowania. Najpopularniejsza ławeczka to ławka treningowa płaska. Jest to najmniej kosztowny model ławeczki treningowej oraz nie jest ona regulowana, a podstawa opiera się o posadzkę. Jej powierzchnia jest zawsze równoległa do posadzki. Ławeczka takiego rodzaju służy do najbardziej najważniejszych ćwiczeń treningowych. Jest także ławka treningowa skośna – niektóre wersje mogłyby być regulowane (zatem można by regulować je na płasko lub firma przeprowadzki wrocław skos). Ławka do treningu skośna jest używana do niezwykle efektywnych ćwiczeń mięśni brzucha. Wiele ławeczek skośnych jest składana – są one bardzo korzystnym wyjściem dla osób, które chcą wyrzeźbić brzuch w domowym zaciszu. Jeżeli zabraknie nam miejsca na rozbudowaną, wielofunkcyjną ławkę, składany model skośny może okazać się znakomitym rozwiązaniem.
ławeczka

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Jest także ławeczka treningowa regulowana i jest ona rozwiązaniem uniwersalnym. Zależnie od modelu, ławeczka regulowana może być ustawiona na płasko, na skos i może posiadać uchwyty, linki czy innego rodzaju akcesoria. Regulowaną ławkę można by rozstawić na dużo sposobów i można trenować na niej dużą część ćwiczeń treningowych. Można wzmocnić klatkę piersiową, bicepsy czy brzuch. Jest poza tym ławeczka do treningu pod sztangę – jest to najbardziej uniwersalna i najbardziej rozbudowana ławka.

Ułatwia ona wykonywanie treningów na dowolne partie mięśni ciała oraz można na niej trenować ze sztangą. Jej wadą są gabaryty, ponieważ zajmuje ona wiele miejsca oraz nie jest to model, który można by łatwo składać czy przesuwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*