W jaki sposób zaaranżować salon z jadalnią?

Salon z jadalnią to połączenie, które wraca do łask. Jak jednakże zaaranżować pokój o 2 funkcjach?
Pokój dzienny z jadalnią możesz urządzić na mnóstwo sposobów.

Nawet w małym pokoju można odgraniczyć 2 strefy. Jadalnię w salonie możemy urządzić na zasadzie płynnego przejścia bądź przeciwieństwa. Pierwsza możliwość jest bezpieczna oraz najczęściej napotykana. Druga opcja wymaga troszkę odwagi oraz niezłego pomysłu. W obydwu wypadkach każdej części salonu należy poświęcić tyle samo uwagi.
fotel klubowy

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
czarne szafki łazienkowe

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com

W aranżowaniu pokoju dziennego z jadalnią najistotniejszy jest wybór podstawowych sprzętów – kanapy, stołu oraz krzeseł. Kanapa określi strefę wypoczynku, zaś stół z krzesłami strefę jadalną. Fotel klubowy zaś nada naszemu salonowi odpowiedni klimat. Rozpocznijmy od kanapy. Jeżeli salon jest niewielki, nie możemy szaleć z jej rozmiarem.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://inoffice.pl/), w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Kanapa powinna być dwuosobowa. Można sobie za to pozwolić na nieduży narożnik. Stawiając sofę pod ścianą uzyskamy otwartą powierzchnię. Zaś stawiając sofę w centrum pokoju, wyraźnie wydzielimy 2 strefy. W tej drugiej opcji znakomicie się sprawdzi kanapa narożna. Za w taki sposób ustawioną kanapą w pokoju dziennym możemy ustawić konsolę lub komodę. Potem dobieramy stół oraz krzesła do części jadalnej salonu. Do niewielkich pokoi lepszy będzie stół okrągły. Warto wybrać rozkładany. Bezpiecznym wyjściem w urządzaniu salonu z jadalnią będzie zakup stołu i krzeseł z jednego kompletu.

Jednak takie komplety nie wyglądają interesująco. Mogą sprawić, że całe pomieszczenie, w szczególności niewielkie, wyda się monotonne. Lepiej dobrać do stołu krzesła z innego zestawu, jednakże w podobnym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*