Jak dobrać oświetlenie, ażeby nie męczyło naszych oczu? Jakiego typu zasady należy przestrzegać?

Żeby ochraniać oczy przed przemęczeniem oraz wadami wzorku, miejsce pracy powinno być najlepiej oświetlone. Jak jednakowoż wybrać tego rodzaju oświetlenie, jakie będzie najbardziej przyjemne w czasie czytania, korzystania z komputera czy oglądania telewizji?

Co ciekawe, naszym oczom nie będzie szkodzić tylko niedostateczne oświetlenie, ponieważ niebezpieczne jest także zbyt mocne oświetlenie. Powinno być ono dopasowane do funkcji, którą ma spełniać. Ażeby jak najkorzystniej dobrać oświetlenie do salonu oraz powierzchni dwudziestu metrów kwadratowych, obowiązkowe jest 300, a nawet 400 W. Dosyć nowoczesnym rozwiązaniem jest podłączenie żyrandola do regulatora natężenia światła, jaki umożliwia przygasić albo rozświetlić blask świetlówek ( wiszące kuchenne). Tak to działa w każdym miejscu, nie jest ważne czy mówimy o lampach do salonu czy są to lampy wiszące kuchenne.

żyrandol

Autor: Dimitry B.
Źródło: http://www.flickr.com

W pomieszczeniu, w którym pracujemy, światło musi być rozproszone, ażeby nie odbijało się od przedmiotów, na które bezpośrednio spoglądamy. Najlepiej zainstalować mieszane oświetlenie, co znaczy, że zawieszamy górne światło przy suficie oraz miejscowe nad biurkiem.

Zwłaszcza jest to istotne w pokoju, tak więc zawsze należy pomyśleć jakiego rodzaju lampy sufitowe dla dzieci będą najbardziej odpowiednie (lampydodomu.pl/1309-lampy-sufitowe-dzieciece). Jak czytamy to powinniśmy korzystać z lampy dodatkowej, by nie męczyć oczu. Lampę powinniśmy ustawić z boku oraz trochę z tyłu. Głowę trzymamy w odległości 30-40 centymetrów od książki. Światło lampy nie powinno świecić bezpośrednio w oczy. Wybranie odpowiedniego oświetlenie jest również bardzo ważne w czasie pracy przy komputerze.

Blat stołu komputerowego powinien być oświetlony lampą z nieprzezroczystym abażurem. Światło pada w tej sytuacji do góry i na blat, ale nie razi w oczy i nie będzie odbijać się od klawiatury. W kolejne sytuacji jesteśmy w stanie doświadczyć bardzo silnego zmęczenia oczu. Tak więc, jeśli w pracy nasz pracodawca zainstalował wyłącznie świetlówki, należy ratować oczy przed ich działaniem.

Gdy pomyślisz, że warto zgłębić więcej danych powiązanych z omawianą tutaj problematyką, zerknij pod link (http://gappy.pl/) – tam przeczytasz analogiczne zagadnienia.

Najkorzystniej więc postawić na biurku dodatkową lampę ze zwykłą żarówką, aby trochę “złamać” mocne światło jarzeniówek. Jak więc widać, czy to w mieszkaniu czy w pracy zawsze trzeba pamiętać o właściwym oświetleniu. Pamiętajmy również o najnowszych rozwiązaniach, jak lampa podłogowa ze ściemniaczem – oferta na lampy podłogowe ze ściemniaczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*