Zaprzyjaźnieni architekci radzą, jak urządzić swój salon – jakie dodatki wybrać i na jakie kolory dominujące się zdecydować?

Wykańczanie swojego salonu to zwykle nie lada wyzwanie – jeśli ktoś nie jest z zawodu ani przynajmniej z zamiłowania architektem wnętrz, z pewnością może mieć w tej sprawie nie lada trudności. Dzisiaj na rynku dostępnych jest tak mnóstwo opcji, że można właściwie oszaleć – w czasie urządzania mieszkania trzeba wybrać tak dużo rzeczy, że niektórzy niewątpliwie nie potrafią sobie z tym poradzić.

Począwszy od wyboru gatunku podłogi i koloru ścian, poprzez kupno mebli aż po zakup ciekawych dodatków – to wszystko, a nawet jeszcze więcej czeka Cię kiedy zdecydujesz się na kupno własnego mieszkania. Jak przy tym nie zwariować i spowodować, aby salon wyglądał naprawdę ładnie?

Na początku dobrze zająć się wyborem podłogi – dzisiaj niewątpliwie najbardziej modne są podłogi zrobione z naturalnych desek. Z jednej strony drewniana podłoga to oczywiście inwestycja na całe lata, z drugiej jednakże strony są one stosunkowo drogie. Dlatego jeśli nie możesz sobie na nie pozwolić, możesz wybrać panele podłogowe imitujące drewno. Obecnie technika odwzorowywania drewna jest tak dobra, że czasami nie można na pierwszy rzut oka rozpoznać, czy jest to drewno czy panele.

fototapeta

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Drugą istotną kwestią są również ściany – obecnie wyjątkowo modne są między innymi fototapety. Jeśli dla przykładu masz salon razem z kuchnią, zdecydowanie doskonale sprawdzi się fototapeta z kawą albo z innymi rzeczami spożywczymi. Fototapety zwykle mocno ożywiają przestrzeń. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, możesz decydować się na różne rodzaje fototapet – przykładowo fototapety mur sprawdzą się oczywiście nieźle w przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym. Zobacz koniecznie: kliknij i wybierz .

Jeśli chcesz optycznie powiększyć przestrzeń, wówczas powinieneś zdecydować się na fototapetę ukazującą widok wgłąb jakiejś ulicy. Nie da się jednakżeukryć, że obecnie najbardziej popularne są fototapety mur przedstawiające. Z drugiej strony warto także zaznaczyć, że fototapety są dzisiaj produkowane z materiałów bardzo odpornych na brud. Dlatego fototapeta z kawą przykładowo może ozdabiać również Twoją kuchnię – zobacz www .

Pomysłów na wykorzystanie fototapet jest mnóstwo, a każdy z nich zdecydowanie jest godzien uwagi. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że odpowiednio wybrana fototapeta jest w stanie upiększyć zdecydowanie każde mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*