Kilka prostych sposobów na wykorzystanie niemodnych już ubrań

Nasze prababcie, babcie czy też nawet mamy, często szyły albo przynajmniej przerabiały trochę niektóre ubrania będące w domu. Kiedyś był to znakomity sposób zarówno na własny niepowtarzalny styl, jak i na ofiarowanie zniszczonym ubraniom drugiego „życia”.
Tego typu swojskie krawiectwo zapewniało także ludziom dużo frajdy.

Ergonomiczne biurko Basic

Autor: Moll
Źródło: Moll
Choć obecnie o wiele szybciej oraz łatwiej jest zwyczajnie udać się do marketu i kupić coś nowego, to takie ręczne robótki bywają świetnym wyjściem na materiał rozdarty na spodniach naszego dziecka. Dla przykładu aby od Twego ulubionego płaszcza już nie odpadały guziki lub jeżeli masz już dosyć ciągłego ich przyszywania co parę dni, należy przyszyć je wykorzystując nitkę dentystyczną. Jest ona wyjątkowo trwała, więc guzik będzie trzymał się na niej o wiele lepiej. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób można by stosunkowo prędko przedłużyć spodenki swemu dziecku, to w pierwszej kolejności powinnaś odpruć podwinięcie. Potem musisz doszyć kawałki materiału i podwinąć szew. Powinno się go zasłonić pod kolorową wstążką, która jest doszyta ręcznie. Potrwa to trochę czasu, jednak spodenki będą się prezentować znakomicie.

glamour

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu swojskie samodzielne krawiectwo to także świetny sposób na to, w jaki sposób można wykorzystać stare spodnie. Tego typu niemodne już ubranie można zatem przeznaczyć na awangardową okładkę notesu czy na łatki. Po wycięciu nogawek, z których możemy wykonać interesujące małe prace czy też łatki, należy przyciąć górną część spodni do wielkości notatnika.

Trzeba tutaj zwracać uwagę, żeby elementem dekoracyjnym były kieszenie, dlatego też ubranie trzeba skrócić od góry. Należy też odpiąć pasek i stan.

Taki materiał prezentuje bardzo atrakcyjne sprawy, zatem jeśli masz ochotę zgłębić przedstawiany temat bardziej, sprawdź także to omówienie.

Za pomocą maszyny do szycia musimy je przeszyć jakimś nieskomplikowanym ściegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*