Jak stosunkowo szybko można odświeżyć swoją łazienkę?

Podjęcie postanowienia o remoncie łazienki i zupełnie innej aranżacji takiego pomieszczenia wcale nie jest kwestią łatwą, gdyż chodzi tutaj o duże koszty, jak o bałagan, brak miejsca, gdzie można się przemyć.

łazienka

Autor: Stefan Krasowski
Źródło: http://www.flickr.com
W niniejszym artykule popatrzymy na swoje łazienki (miski wc) jeszcze raz, zanim podejmiemy decyzję, czy z pewnością musimy modyfikować wszystko i czy też naprawdę konieczne są nowe płytki do łazienki – nad tym musimy się głęboko namyśleć, gdyż może wystarczy tylko lifting łazienki. Proponujemy, jak zmienić aranżację tego miejsca bez dużego remontu. Na płytki, które nie wydają głuchego odgłosu można by przymocować inne. Na stare płytki można też przykleić właściwe ozdoby wycięte przykładowo z samoprzylepnych tapet. To rozwiązanie nie jest solidne, jednak daje niezwykle ciekawy efekt. Stosunkowo niewielka łazienka osiągnie wiele na przestronności, a znacznie większa łazienka na prezencji.

Innym sposobem na odnowienie ściany jest wymiana uszkodzonych kafelek, natomiast miejsca po nich trzeba obowiązkowo wypełnić zaprawą klejową oraz po wklejeniu nowych płytek pozostawić wszystko do wyschnięcia na przynajmniej 24 godziny. Ponadto na płytki innego koloru albo zrobienie innych fug przed przykładowo w kontrastowych kolorach. Jeśli z kolei chcemy przykleić inne płytki na obecne, to najważniejsze w tym wypadku jest odpowiednie przygotowanie powierzchni starych płytek.

Należy zmyć pozostałości środków czyszczących i niezwykle dokładnie wszystko odtłuścić. Ważne jest również bardzo staranne oczyszczenie spoin oraz użycie odpowiedniego typu kleju albo gruntu o dosyć wysokiej przyczepności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*