Sypialnia z przepychem

Meble do sypialni Villa mini

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Praktycznie każda dziewczynka śniła w dzieciństwie o byciu księżniczką.

Pragnęła mieszkać w ogromnym zamku i mieć dla siebie komnatę, w której jest umieszczone wielkie łoże z baldachimem, a w nim najpiękniejsze lalki przywiezione zza siedmiu mórz świata. Teraz ta dziewczynka, będąc już dorosłą kobieta, z księciem u boku może zrealizować swoje dziecięce marzenia. I choć na łóżku nie koniecznie muszą się znajdować zabawki, to ogólny charakter sypialni musi zostać utrzymany.

Wymienione już łoże z baldachimem to podstawa. Choć na powierzchnie naszej sypialni może się to okazać mebel zbyt dużych rozmiarów, nie powinniśmy z niego rezygnować. Jeżeli zdecydujemy się na umeblowanie naszej sypialni w stylu królewskim możemy zerknąć do wzorców z Francji w czasach Ludwika XVI, gdzie przepych i klasa były widoczne w każdym detalu. Zaczynając od ciężkich mebli takich jak komody, przez stylowe lustra, na kącikach toaletowych skończywszy.

Dziś ten obraz wydaje się nieco wymyślny, jednak dla miłośników podobnych klimatów, sypialnia jak za króla Ludwika XVI to zwieńczenie marzeń. Co powinno znaleźć się w tak przygotowanie sypialni? Oprócz łóżka, z którego ciężko będzie się podnieść, wymaganym meblem jest toaletka. Do niej naturalnie pasujący taboret. Skoro jest i toaletka powinno być i lustro. Lustro złote, w kutej ramie, znakomicie komponuje się z ciemnymi kolorami, w których przez cały czas produkowano burbońskie meble.

W sypialni, dla dopełnienia wyglądu, można również skomponować kącik do mycia. Oczywiście nie musi on służyć faktycznie kąpielom, bo przecież w XXIw., trudno oczekiwać, że ktoś będzie mył się w bali bez bieżącej wody, a tylko pełnić funkcję dekoracyjną. W kąciku toaletowym znajdowała się umywalnia, a na niej zastawa łazienkowa z delikatnego kruszcu. Całość kompletowały lustra srebrne.

Do kupienia zdarzają się jeszcze sypialnie składające się z takich samych części. Nie jest łatwo takie ustrzelić. Hurtownie mebliSklepymeblowe raczej nie gustują obrotem podobnymi meblami, ponieważ po prostu jest to dla nich za drogie. Zwykle można je spotkać u kolekcjonerów i jeśli będziemy mieć szczęście z bliżej nieokreślonych przyczyn, zdecyduje się on odsprzedać nam swoje skarby.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tu.

Wtedy nasza sypialnia nabierze podwójnej, bo także sentymentalnej wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*