Kiedy masz w mieszkaniu kominek, warto rozważyć zakup odkurzacza do czyszczenia kominka

Kominek w salonie może być używany do grzania sporadycznego, lub w okresach przejściowych, kiedy nie jest uruchomione centralne ogrzewanie. Może również tworzyć zasadnicze, lecz nie wyłączne źródło ciepła. Kominek jest dzisiaj jednym ze norm wyposażenia domu, bądź mieszkania.

kominek

Autor: kristin sloan
Źródło: http://www.flickr.com
Poza kwestiami pożytecznymi, pełni także funkcję dekoracyjną, tworząc łagodną, miłą atmosferę. Aby czyszczenie (zobacz czyszczenie wykładziny pcv) kominka nie było nazbyt przykre, przydatny jest odkurzacz kominkowy, który poradzi sobie znakomicie z zanieczyszczeniami i popiołem. Należy mieć na uwadze, że elektroluksem kominkowym, lub za pomocą separatora, czyścić można wyłącznie zimny popiół; usuwanie popiołu gorącego, bądź nieco przestygniętego jest w stanie zepsuć urządzenie. Poleca się rozpoczęcie odkurzania po upływie co najmniej 24 godzin od całkowitego wygaśnięcia kominka.Odkurzacz kominkowy posiadający własne źródło zasilania, co oznacza, że do jego użytkowania nie ma potrzeby podłączania pokojowego odkurzacza. Zaletą takich odkurzaczy jest ich większa wytrzymałość, zezwalająca na prędkie i szczegółowe wyczyszczenie paleniska.Odkurzacz kominkowy (użyteczny odkurzacz do kominka) może likwidować nie tylko popiół z kominka, rusztu, czy paleniska. Zbiera też mały gruz i kurz budowlany. Zamiata drobne listki, trociny i drzazgi. Nie wolno zasysać nim ognia, również cieczy. Prosta obsługa, łatwe oczyszczanie i opróżnianie, bez worka. Duży pojemnik wykonany ze stali, przydatny zaczep do przenoszenia powoduje, że jest on wygodny w użyciu.

ogień

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym wyjściem, dla wszystkich osób, które mają kominki otwarte, jest parawan kominkowy. Jednym z najważniejszych zadań tego parawanu jest osłona domowników przed iskrami. Zabezpieczenie owe jest szczególnie korzystne, kiedy w pomieszczeniu przebywają małe dzieci. Poza tym w pełni chroni meble i podłogę przed iskierkami, jakie zdołałyby wywołać pożar.
Dowolny parawan kominkowy (poczytaj na stronie) można kupić w różnych wymiarach. Są one sporządzane z wszelkiego rodzaju materiałów w dużej palecie modeli. Bardzo bez trudności jest możliwość je dobrać do aranżacji wnętrza. Jest w stanie stanowić świetną dekorację pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*