Klimatyzacja w domku

Klimatyzator jeszcze nie tak dawno uznawany był za luksus. Jednakże współcześnie klimatyzacja w domu spotykana jest coraz częściej. Najbardziej popularne są klimatyzatory split albo przenośne.

Jeżeli w domu jest zbyt gorąco, klimatyzator przyda się z pewnością. Powinno się tylko przemyśleć jego wybór, by ostatecznie nie być rozczarowanym z konsekwencji klimatyzacji. Klimatyzatory bywają przenośne bądź mocowane na stałe, jednoczęściowe bądź składające się z dwóch elementów (w rodzaju split). Są też systemy do obsługi kilku wnętrz, składające się z kilku członów połączonych w jeden układ, tak zwana klimatyzacja multisplit. Wszelkie klimatyzatory mogą schładzać powietrze, niektóre również je nagrzewać. W tańszych przyrządach służy do tego nagrzewnica elektryczna, droższe funkcjonują jak pompa ciepła, dzięki czemu biorą o wiele mniej energii elektrycznej podczas ogrzewania. Jak dobrać moc klimatyzatora? Klimatyzator instaluje się głównie po to, ażeby chłodził, więc najważniejszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, szukając stosownego urządzenia, jest jego wydajność chłodnicza.
Drzwi tarasowe

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób działa klimatyzacja (klima warszawa) domowa? Do precyzyjnego doboru klimatyzacji konieczne są trochę skomplikowane obliczenia. Wyliczenia zostaw ekspertom.

Który klimatyzator – przenośny czy też stacjonarny? Zdaje się, że klimatyzator przenośny będzie praktyczniejszy, gdyż można go ustawić tam, gdzie akurat pragniemy schłodzić powietrze, a następnie przenieść go w drugie miejsce. Klimatyzator stacjonarny mocuje się do ściany lub sufitu w sposób trwały. Poważną wadą mobilnych klimatyzatorów jest również ich hałaśliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*