Istota mebli domowych i szkolnych, czyli jak istotne jest dobranie półek i szafek pod dzieci

Rozstaw mebli to podstawa w rozplanowaniu układu domu i przechodniości sal przedszkolnych. Jakaż bowiem byłaby taka sala bez krzeseł, ławek i mebli przedszkolnych, a szatnia bez mebli w które te schowają ubrania i buty?

Na tle rozwoju dziecka warto przypatrzeć się jak zmieniają się wszystkie elementy wyposażenia pokoju. Wszystko rozpoczyna się w pokoiku dzieciaka, rzeczywistego okienka na świat. Niektórzy rodzice zapewniają dzieciom pomieszczenie na wyłączność, a gdy te mają kilka lat cieszą się pierwszymi mini-meblami. Takie szafki mają ok. dwadzieścia centymetrów szerokości, wysokość biurka nie przekracza metra.

Krzesło dla dzieci

Tak samo niepozorne wygladają krzesła dziecięce (zobacz tutaj). Wymaga się od nich nade wszystko bezpieczeństwa i wygody – dzieciaki skore są do raptownych „wyskoków” z i na krzesło. Nie poleca się dzieciom w tym wieku krzeseł na kółkach, szczególnie w przypadku dzieciaków wykazujących większą ruchowość.

Później jest etap mebli przedszkolnych. Rodzice, którzy kupili dziecko meble na tym etapie wzrostu dziecka postawią na meble przedszkolne (więcej na ). Nie są one przeznaczane bezpośrednio do małych pokojów mieszkalnych w kamienicach, z racji swoich parametrów. To typowy kilkumetrowy ciąg półek i szafek dla dwudziestu paru osób uczęszczających na przedszkolne zajęcia i obiady. Dominują tu ciepłe kolory i zabawki z podziałem na sektor chłopięcy i dziewczęcy. Do kompletu przedszkolnych mebli warto dołączać mini stoliki z krzesełkami do pierwszych książeczek i jedzenia.

Etap przedszkolny to nie tylko sala do zabawy, nauki i posiłków, ale też szatnia, gdzie nasze pociechy przebierają się. To tu rozpoczynają i kończą każdy dzień swojej przygody z pierwszą społecznością nierodzinną, stąd wchodzą w nowy, inny świat. Rozważnie skonstruowane meble do szatni (więcej na stronie) tylko utwierdzą przedszkolaków w przekonaniu jak należy bezpiecznie (systemy przeciwpożarowe) i mądrze chować swoje rzeczy.

Walory estetyczne, ale także prostota w posługiwaniu się – tak w skrócie powinny prezentować się funkcjonalne meble, szafki i półki dla najmłodszych. Jeśli zapewnią one bezpieczeństwo i nauczą młodych nawyku zamykania i zapamiętywania swojej szafki, w szkole nie będą miały problemów z dobieraniem dla siebie krzeseł i mebli klasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*