Akcesoria dające światło, które zdadzą egzamin w każdym pomieszczeniu

Podczas rysowania projektu mieszkania i obmyślania naszej elektryki nie zawsze umieszczamy wszystkie źródła światła. Jakąś część z nich możemy dokupić dopiero w chwili meblowania naszego gniazdka i dokupowania dodatków.

lampka

Autor: Milán Auman
Źródło: http://www.flickr.com
W pokoiku dziecięcym i do rozświetlenia ciemniejszych punktów jak przedpokój z pewnością przydadzą się lampki do kontaktu. Wpina się je po prostu do gniazdka elektrycznego w pokoju i zapala na całą noc, by dodawały dziecku otuchy kiedy boi się ciemności lub by zaznaczały drogę do łazienki (szczególnie w domach o większym metrażu lub oryginalnej formie – z ukrytymi przestrzeniami). W domach, w których nie przewidziano klimatyzacji, na mansardzie albo w domach z oknami na północny-wschód albo południowy-zachód, w których słońce jest przez cały dzień, przydadzą się żyrandole z wentylatorem ().

Teraz możemy znaleźć model z 4 albo 5 skrzydłami, nie robiący hałasu, dobrze wykonany. Zalet tych żyrandoli jest wiele. Przede wszystkim – wiatrak włącza się włącznikiem znajdującym się obok włączniku do zapalania światła, dlatego włączanie jest wygodne i zajmuje sekundę. Co więcej, można zintegrować włączanie i gaszenie wiatraka na włączniku znajdującym się przy łóżku w sypialni albo włączać przy użyciu pilota.

Druga zaleta – żyrandole z wentylatorem nie zabierają przestrzeni w małych mieszkaniach i nie zawadzają. Wisząc tuż pod sufitem, więc nie przeszkadzają w niczym. Wentylator stojący po lecie również musi być gdzieś trzymany, a wiszący jest na swoim miejscu przez cały rok. Po trzecie – wentylator pod sufitem miesza powietrze w całym pomieszczeniu, a nie – tak jak stacjonarny – na określonej przestrzeni. Wiele osób, którym do wnętrza pasują elementy

lampka

Autor: Jean L.
Źródło: http://www.flickr.com

oryginalnego designu w postaci szkła czy kryształów, decyduje się na plafony kryształowe nowoczesne.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, wcześniejsza strona (http://www.pl.gigroup.com/praca/budownictwo/) również stanowi cenne źródło informacji, które nawiązuje do podnoszonej problematyki.

Ich wybór jest bardzo duży, dzięki czemu zawsze można dopasować wielkość, charakter albo dekoracyjność plafonu. Czytaj też .

Często tego typu lampy kojarzą się z surowym wystrojem, jasnym, ostrym światłem i otwartymi przestrzeniami, lecz kryształowe plafony dość nieźle sprawdzają się wszędzie tam, w których światło musi być jasne. Klosze mają bardzo ciekawe kształty (standardowe – czworokąta lub koła i fantazyjne) , dlatego wpasowują się w wystrój pokoju kąpielowego lub salonu, lecz też do gabinetu albo jadalni. Jeśli zdecydujemy się na plafony kryształowe nowoczesne (), na przykład w kształcie motywu dekoracyjnego, stylizowane na kwiat lub sople lodu, uzyskamy bardzo interesujący rezultat.

Czy to wygodne lampki do kontaktu, które można włożyć praktycznie w każdym miejscu, czy praktyczna lampa z wiatrakiem – każdy dodatkowy element oświetlenia (nawet tani i mały) wprowadza miłe dla oka światło we wnętrzu i nadaje mu lepszą atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*