Gdzie można by zastosować prowadnice do drzwi i jakiego rodzaju mogłyby posiadać one dodatkowe opcje?

Jednym z najgenialniejszych w swej prostocie rozwiązań człowieka jest sposób jeszcze szybszego zamykania drzwi, jakie mogą być elementem naszej szafki albo kabiny prysznicowej.
Tego typu prowadnica do drzwi wbrew pozorom jest bardzo pożytecznym urządzeniem, ponieważ dzięki użytej tam szynie i kilku rolek, całkowity proces może odbywać się znacznie szybciej i prościej.

Wesele w namiocie

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Aby cały system pracował jak najsprawniej, tego typu szyny powinny być zainstalowane poziomo na dwóch (górnej oraz dolnej) bokach drzwi. Oba boki szyny muszą być zabezpieczone przed wysuwaniem się kółek. Zazwyczaj służy do takiego celu mały plastikowy element. Same prowadnice najczęściej produkowane są z metalu albo ze stali nierdzewnej. Warto jednak dodać, że takie prowadnice do drzwi bywają wykorzystywane nie tylko w mieszkaniach, lecz także w przemyśle samochodowym. Znakomitym przykładem mogą być drzwi przesuwne w mikrobusach albo vanach.
Warto poza tym wspomnieć, że tego typu prowadnice do drzwi często możemy instalować samodzielnie. Trudno to jednak robić w przypadku zastosowań firmowych bądź garażowych. Tam również mogłyby zostać one zastosowane. Co ciekawe, w większym stopniu rozbudowane wersje potrafią być napędzane elektrycznie i przy użyciu pilota zdalnego sterowania.

Istnieją również modele, jakie na wzór bardzo wykwintnych samochodów, posiadają zainstalowaną opcję samodzielnego domykania drzwi w wypadku zbyt łagodnego ich zasunięcia. Jest to wyjątkowo komfortowe w przypadku różnych zastosowań, z jakich mogą korzystać przykładowo osoby w podeszłym wieku czy też z niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*