Dla jakich osób meble z drewna sosnowego okazałyby się wprost doskonałe?

Jeśli marzysz o posiadaniu pięknych wykonanych z drewna mebli, ale nie masz na nie zbyt wielkiego budżetu, to idealnym rozwiązaniem zdają się być stosunkowo tanie meble sosnowe.

To jedno z najkorzystniejszych cenowo typów mebli drewnianych, ale ma też swe zalety.
Zestaw mebli kawiarnianych do jadalni

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Ich niska cena nie ma jednak złego wpływu na ich wygląd. Przeciwnie – jeżeli chcesz posiadać piękne i niedrogie meble sosna jest równie dobra jak buk czy też dąb. Naturalnie ten ostatni gatunek słynie z tego, że jest niezwykle solidny. Niemniej jednak sosna jest także warta uwagi. Przykładowo zwykłe biurko wyprodukowane z sosny oraz szafka to koszt ok. 480 złotych, przy czym w wersji tylko z półką, to tylko 300 złotych. Jeżeli chcesz zamówić małżeńskie łóżko (bez materaca oczywiście), to można by je nabyć już za 500 zł. A to nie jest duża cena. Ponadto należy dodać, że meble wyprodukowane z sosny cechują się właściwościami elektrostatycznymi, dużą wytrzymałością na awarie mechaniczne oraz wysoką higroskopijnością.

Drzwi do garderoby

Autor: Alwood
Źródło: Alwood
Meble wyprodukowane z sosny nie elektryzują się, zatem w powietrzu w pobliżu tego typu mebli, nie wznosi się kurz, jaki jest niezwykle niepożądany przede wszystkim przez alergików. Ciekawe meble sosnowe możemy kupić w stanie surowym oraz możemy pomalować je na dowolny wyznaczony przez siebie odcień.

Potrzebny jest Ci kompleksowy wpis na powyższy temat? Wystarczy, że klikniesz na ten link i na następnej witrynie odnajdziesz wszystkie niezbędne wiadomości.

W takiej sytuacji tego typu meble będą wyglądać nie mniej korzystnie jak pomalowane lakierem bezbarwnym.

Niezwykle cenną cechą drewna sosnowego jest higroskopijność, czyli w praktyce zdolność wymiany pary wodnej pomiędzy otoczeniem a drewnem. W rezultacie działania tego systemu, meble niejako „oddychają”. Inaczej mówiąc, drzewo sosnowe bądź to dopełnia niedobór wody, bądź to nadmiar wody oddaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*