Jakiego rodzaju drewno dobrać do wykonania schodów, jeżeli chcielibyśmy, aby wytrzymały dłuższy czas?

Jeżeli wybieramy drewniane schody, powinniśmy się zastanowić z którego gatunku miałyby zostać one wyprodukowane.
Jeżeli chodzi o schody drewniane, to są niezwykle gustowne oraz są w stanie nadać wnętrzom przytulności oraz fasonu.

apartamentowiec

Autor: Reynaers
Źródło: Reynaers
Zazwyczaj takie schody wybierane są do budynków jednorodzinnych i lokali o dwóch kondygnacjach. Są one stosunkowo lekkie i proste w montażu. Doskonale prezentują się w zestawieniu ze składnikami metalowymi oraz ze szkłem. Drewno żąda odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie, jeżeli schody drewniane są silnie używane. W handlu aktualnie można kupić schodki przygotowane do montażu oraz robione na zlecenie. Najpopularniejszym gatunkiem drzewa jest dąb. Jest to drewno dosyć twarde i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, na starcie oraz zachowuje piękny wygląd na bardzo długi okres czasu. Jednak jest to surowiec dość drogi. Jest on do kupienia w rozmaitych wybarwieniach, dlatego też w łatwy sposób możemy dopasować go do kompozycji Wnętrza.
roztocza

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
barwy

Autor: Fototapeta4u.pl
Źródło: Fototapeta4u.pl
Odmiennym gatunkiem drewna, z jakiego robione są schody drewniane jest buk. Jest to drewno twarde, bardziej jasne niż dębina. Jest proste w obróbce. Jednak również w wypadku używania dość wzmożonego, mógłby się wycierać. Z takiego powodu należy pamiętać o systematycznym impregnowaniu schodów z drewna bukowego.

Obecnie oceń (http://www.designmarket.pl/pol_m_Dekoracje-scienne-178.html) ten artykuł, który jest niesamowicie ciekawy. Zrób to już w tej chwili! Zobaczysz, że naprawdę trzeba to zrobić!

Zabezpieczać można takie schody np. specjalnymi lakierami. Bardzo modny na schody drewniane jest również jesion.

Jest to twarde drewno, jednak tyczy się to zwłaszcza drewna o ciemniejszym odcieniu. W wypadku białych jesionowych schodów możemy dostrzec szybsze starcie się stopni. Trzeba zatem ochraniać je właściwymi preparatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*