Każdy przy swym łóżku powinien postawić lampkę nocną — niezależnie od tego, czy jest dzieckiem czy osobą dorosłą

Lampki nocne to świetna sprawa dla maluchów oraz dorosłych.
Berbecie zazwyczaj boją się ciemności i pragną, by w pokoju było zapalone światło, gdy kładą się spać.

lampy nocne

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
serwetki

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
szkło

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie jedynie one wolą mieć przy swym łóżku lampę. Dorośli również zwykle korzystają z takiej opcji. Jest to najnormalniej w świecie niezwykle wygodne. Dla przykładu, kiedy chcemy wstać w nocy do łazienki, to nie jesteśmy zmuszeni świecić latarki na smartfonie. Nie musimy też stąpać w totalnych ciemnościach czy potykać się o meble. Można włączyć lampkę, która stoi na stoliku nocnym i wszystko pójdzie szybko i sprawnie.

Jeśli zaciekawiła Cię taka tematyka, bez obaw przeczytaj także to uzupełniające info (http://www.europell.pl/blog/jak-pielegnowac-buty-z-nubuku), ponieważ przeczytasz tam niezwykle wartościowe wiadomości.

Recz jasna lampy nocne nie mają tak mocnego światła jak te, których używamy w ciągu dnia. Chodzi po prostu o to, aby zapewniały jedynie poświatę. Im bardziej przygaszone będzie światło, tym korzystniej. Nasze oczy nie są wtedy „zaatakowane” nagłym blaskiem żarówki. Zatem nocne lampki mają nikłe światło i specjalne klosze, które dodatkowo będą je tłumić. Lampki mogą być wykonane z różnych tworzyw (drewno, szkło, stal, plastik) i te surowce mogą się razem łączyć. Oprócz tego mogą mieć też różne kolory. Wybór jest tak duży, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Musimy szukać takich lamp, które będą świetnie pasować do wystroju naszej sypialni albo ogólnie całego naszego domu. Lampy do sypialni muszą być takie same po obu stronach łóżka.

Takie, które kupimy do pokojów naszych dzieci, mogą mieć kolorowe obrazki oraz mogą mieć obracający się klosz, aby poruszające się światełka usypiały dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*