Która szafa wnękowa będzie najbardziej odpowiednia do małego przedsionka i co może posiadać ona w wyposażeniu dodatkowym?

szafa wnękowa jest dzisiaj niezwykle popularnym elementem wyposażenia. Będzie ona z powodzeniem spełniać rolę garderoby, należy pamiętać tylko o paru kwestiach. Najwłaściwiej tego typu wnękę w murze zabudować półkami i zasłonić drzwiami.
We wnętrzu szafy wnękowej mogłyby być szuflady czy też kosze druciane.

dekoracje do domu

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli tego typu szafa nas interesuje, dodatkowo zamontowanym wyposażeniem może być jeszcze halogenowe oświetlenie, jakie uruchamia się przy otwarciu drzwi. Mogłyby być tam ponadto stopery w szynach, które przytrzymują drzwi (szklane drzwi) w odpowiednim miejscu, szczotki uszczelniające i zabezpieczenia przed wypadnięciem drzwi. Jeżeli interesują Cię szafy wnękowe Wrocław jest miastem, gdzie znajdziesz wiele sklepów meblowych, jakie oferują tego typu szafy. Wnęka na szafę w przedsionku powinna być większa niż sama szafa. Zazwyczaj zdarza się, że przygotowany jest typowy wymiar szafy, ale można zapomnieć o grubości ścian szafy i jej drzwiczek. Trzeba wiedzieć, że na zamocowanie jezdnych drzwi potrzebne jest 8-10 cm. Szafa ubraniowa do przedsionka, w jakiej zmieszczą się wygodnie koszule na drążku, posiada głębokość 60 centymetrów.
Jeśli zamierzamy tam składować płaszcze oraz grubsze kurtki, warto zrobić ją nieco głębszą. Wówczas głębokość takiej wnęki wynosić powinna 80-90 cm. Można by spotkać też szafy płytsze o głębokości 40 cm. Tutaj moglibyśmy zawiesić ubrania na wysuwanym drążku, równolegle do tyłu szafy. Jeżeli szafa do zabudowania miałaby być umieszczona w przedpokoju, to jest bardzo trafny pomysł. Drzwiczki jezdne do takiej szafy nie wymagają miejsca przed szafą. Znakomicie zatem mogą sprawdzić się wtedy, kiedy naprzeciwko mebla znajdują się drzwi do łazienki czy też sypialni. Wadą może być jedynie to, że nie posiadamy wglądu do całego wnętrza szafy.

Jedno skrzydło drzwiczek zawsze jest domknięte. Jeśli pragniemy wizualnie powiększyć niewielkie wnętrze, można na szafie wnękowej przymocować folie samoprzylepną w pasy. W małym przedsionku znakomicie będą sprawdzać się fronty szklane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*