Na jakie kłopoty napotykają właściciele mieszkań, którzy wyposażają łazienkę i w jaki sposób próbują radzić sobie w takiej mało komfortowej sytuacji

Wyposażanie łazienki może stać się nie lada kłopotem dla gospodarzy, zwłaszcza gdy zajmuje ona bardzo małą bądź wręcz przeciwnie, zbyt wielką powierzchnię. Mieszkańcy czteropiętrowców i niektórych wolnostojących domów długo zastanawiają się, w jaki sposób rozlokować wszystkie niezbędne sprzęty, czyli brodzik, lustro, umywalkę, nie wspominając już o suszarce.

Tymczasem mniejszą grupę stanowią panowie mający kompletnie inny kłopot. Ogromną łazienkę niełatwo urządzić choćby nawet z tych czysto ekonomicznych powodów.

projekt wnętrz

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy zdarza się także, że łazienka jest zlokalizowana na poddaszu, co ma znaczący wpływ na jej wygląd – . Choć ukośne ściany mają na pewno swój urok, to jednocześnie pomniejszają dane pomieszczenie. Jeśli przy tym metraż łazienki bywa skromny, to sytuacja staje się, by tak powiedzieć, prawie bez wyjścia. Prawie, bowiem świetni architekci wnętrz mają sporo niebanalnych, a niekiedy także i ciut zwariowanych pomysłów. Takich specjalistów w naszym kraju nie brakuje – użycie hasła architekt (zobacz więcej architekt wnętrz szczecin) wnętrz Warszawa powinno okazać się naprawdę pomocne podczas wirtualnych poszukiwań.

Kto dysponuje jedynie skromnym budżetem, ten poszukuje alternatywnych rozwiązań, czyli na przykład kupuje branżowe czasopisma. Kolorowe gazetki są do kupienia praktycznie we wszystkich większych miejscowościach. Autorzy artykułów podsuwają czytelnikom interesujące rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w niedużych łazienkach. Prawidłowo dobrana kolorystyka, przymocowanie trochę większych luster czy wreszcie zamontowanie prysznica bez brodzika to tylko wybrane propozycje.

Aleksander Wielki w dość niecodzienny sposób poradził sobie z wyjątkowo problematyczną sytuacją – rozciął węzeł, wcale nie próbując go rozsupłać. Posiadacze dużych łazienek mogą postąpić w analogiczny sposób.

Tutaj możemy zasugerować dwa rozwiązania. Otóż, można śmiało wykorzystać np. sformułowanie projekty łazienek Wrocław i równocześnie zdać się na fachowców we wskazanym temacie. Można także podzielić łazienkę na dwa o wiele mniejsze pomieszczenia. Podczas kiedy w jednym znajdzie się brodzik i szafka z umywalką, to drugie stanie się doskonałym miejscem na toaletę bądź chociażby podręczny schowek na mopy czy inne sprzęty do sprzątania – kto w Warszawie zajmuje się projektowaniem wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*