Gdzie możemy nabyć wszystkie materiały do ozdabiania techniką decoupage?

Dekupaż jest to technika dekorowania za pomocą papieru niemalże każdej płaszczyzny. Jest to metoda opierająca się na wykorzystywaniu motywu z materiału w taki sposób, żeby nie można go było wyczuć, oraz który ma się prezentować jakby był namalowany.
Wiele osób uważa, że to jakaś niezwykle skomplikowana sztuka.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl

Chodząc na różne warsztaty można by spotkać się z ludźmi, którzy nie mogą uwierzyć, że jest to tak proste. Ta technika jest także stosunkowo niedroga.

Jeśli chcesz zdobyć dokładniejsze informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj informacje (http://domix-wadowice.pl/kontakt-f-1.html), które najnormalniej w świecie Cię wciągną.

Jeśli chodzi o metodę decoupage sklep, w którym można nabyć wszystko to, co jest potrzebne, jest z pewnością blisko Ciebie. Należy nabyć tam m.in. klej do decoupage. Jest to tzw. klej wodny. Jego konsystencja jest niezwykle luźna, przez co bardzo łatwo się go rozprowadza na delikatnych oraz cienkich serwetkach. Daje błyskawiczną przyczepność podłoża do papieru. Można kupić także 2w1 lub 3w1, czyli Lakier, bazę i klej. Dla nowicjuszy 3w1 to nieozwykle dobre rozwiązanie, gdyż nabywamy jeden środek. W odpowiedni sposób zakręcony klej będzie przez długi czas nam służył, natomiast zużywa się naprawdę niewielkie ilości.

Poza tym dobrze byłoby mieć świadomość, że istnieją zamienniki. Można by użyć rozcieńczonego kleju. Istnieje ponadto możliwość stosowania roztrzepanego jajka. Jeśli chodzi o to, gdzie można kupić niezbędne surowce do decoupage, to odpowiednim miejscem będzie sklep dla plastyków albo dobry sklep online. Jeśli chodzi o cenę takiego kleju, to nieduży słoiczek o objętości 50 ml można nabyć już za parę złotych. Nawet tak mały słoiczek wystarczy na długo. Konieczny jest także specjalistyczny pędzel do decoupage. Może się zdawać, że właściwie każdy pędzelek będzie odpowiedni do decoupage, ale niezupełnie.

Wbrew pozorom pędzelek musi być wykonany z miękkiego, naturalnego włosia, relatywnie gruby i nie może zostawiać żadnych włosków. Nierzadko są one w pomarańczowym Kolorze. Co interesujące, bardzo dobrze sprawdzają się pędzelki dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*