Dlaczego chcemy mieć we własnym domu meble , które zrobiono ze starego drewna?

Meble wyprodukowane z drewna zawsze były i będą w modzie. W ostatnim czasie wielką popularność zyskują meble, które powstają z już raz użytego, na ogół bardzo starego drewna. Kto poszukuje tego typu mebli?

Meble zrobione z drewna są ponadczasowe.

meble

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

W każdej epoce cieszyły się wielkim zainteresowaniem klientów. Także i teraz, kiedy w sklepach mamy wielki wybór gotowych mebli zrobionych na ogół z rozmaitych płyt wiórowych nie brakuje osób, które wolą meble zrobione z drewna. Meble drewniane mają mnóstwo zalet, są bez wątpienia o wiele zdrowsze od mebli z płyt wiórowych. Nie brakuje wśród nas osób o naprawdę wyrafinowanym guście. Osoby te cenią sobie przede wszystkim indywidualny i niepowtarzalny charakter własnego domu. Zależy im w związku z tym na tym, by znalazły się w ich domu również niezwykłe oraz niesztampowe meble. Stąd bardzo chętnie wykorzystują meble ze starego drewna. Coraz popularniejsze meble ze starego drewna wytwarzane są rzeczywiście ze drewna starego. Zobacz: Sklep . Najmłodsze drewno użyte do ich wytworzenia liczy osiemdziesiąt lat. Chociaż trafiają się również meble, które powstają z o wiele starszego drewna. Meble te są zaskakująco proste, mają jednak indywidualny i niezwykły wygląd. Skąd jest drewno do ich wytwarzania? zazwyczaj jest ono pozyskiwanie podczas rozbiórki starych, nieraz liczących sto lat, domów zrobionych z drewna. Pozyskane tą

meble

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

drogą drewno jest we właściwy sposób obrabiane.

Wszystkie prace zarówno te polegające na obrobieniu drewna, jak również wytwórcze i wykończeniowe przeprowadzane są ręcznie. Na wielu egzemplarzach mebli , które zrobiono ze starego drewna sprytne oczy nabywcy dostrzec może ślady po starych, aktualnie często zapomnianych, a więc nieużywanych technikach ciesielskich. Z takiego drewna robione są piękne meble do salonu, kuchni oraz łazienki. Ich producenci proponują meble zrobione tylko z drewna, ale nie tylko. Tworzone są także meble, w których stare drewno połączone jest z metalem. Meble wykonane ze starego drewna nie należą do tanich. Ale wykonanie jednego mebla wymaga wiele godzin wytężonej pracy i to pracy w znacznej mierze ręcznej. Efekt końcowy potrafi jednak zadowolić odbiorców mających naprawdę wyrafinowany gust. Można zobaczyć: sprawdź meble (zobacz tez: meble na wymiar warszawa) z indonezji w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*