Jak urządzić niezbyt duży salon? O jakich rzeczach nie zapominać, jakiego typu techniki zastosować?

Mieszkanie w bloku stale kojarzy się z niezbyt dużymi, ciężkimi do urządzenia przestrzeniami. Jednak, tak nie jest zawsze, ponieważ jak ruszymy trochę własną wyobraźnię, żeby odmienić nasze małe mieszkanie w bardziej przestronne i interesujące wnętrza. Będą tutaj pomagać również trendy, które propagują przestrzenie otwarte, lecz również sam rynek nieruchomości dający zoptymalizowane pod kątem użytkowania mieszkania.

łóżko z wezgłowiem

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Powoduje to więc, iż przestrzeń dzienna będzie całkowicie zintegrowana. Rozwiązania takie dają możliwość by nawet w bardzo skromnym wnętrzu cieszyć się dużą przestrzenią. Jeśli tylko odpowiednio ją zaaranżujemy, to rezultaty przerosną nawet najbardziej śmiałe założenia. Najlepiej zacząć od ścian. Ich odcień na pewno wpłynie na ostateczny odbiór tej przestrzeni dziennej.

Czy prezentowany materiał Cię zainteresował? W takim wypadku zobacz inny pomocny artykuł (https://foliebrann.pl/kontakt/), który też ma absorbujące materiały.

W domach, szczególnie tych o małym metrażu preferowana jest jaśniejsza kolorystyka, jaka wizualnie powiększa przestrzeń (pufy płytko pikowane). Biele, beże, jak również dość modne szarości sprawdzą się w tej roli bardzo dobrze. Gdy jednak wolimy bardziej intensywne kolory, to zdecydujmy się na wyeksponowanie ich na jednej ze ścian. Do tego typu dekoracji można użyć naturalnych materiałów, to znaczy może to być kamień albo cegła. Dodatkowym pomocnym trikiem, jaki wizualnie powiększa przestrzeń jest jaśniejsza tapeta o połyskliwym wykończeniu. Świetnie odbija ona promienie, dobra będzie też fototapeta z motywem wizualnie powiększającym przestrzeń. Z pewnością zrezygnować trzeba z meblościanki.

poduszki

Źródło: pixabay.com

Dobrze jest zastąpić ją modułowymi meblami skrzyniowym w modnej bieli lub też jaśniejszym drewnie. Kiedy kupimy dwie, trzy bryły z takiej kolekcji możemy być pewni, iż nie zagracimy niepotrzebnie przestrzeni naszego salonu, zaś jeśli nie starczy nam miejsca na trzymanie naszych rzeczy zawsze będziemy mogli zakupić następny segment. W taki sam sposób nie będą zajmować miejsca pufy pikowane, jaki są teraz w modzie oraz bardzo komfortowo się na nich siedzi. Zawsze takie meble jak na przykład: świetnie się prezentują w każdym pomieszczeniu, lecz szczególnie w mniejszych stanowią świetne uzupełnienie. W dużych salonach natomiast mogą zostać trochę “zakryte” przez duże sprzęty jak i większą przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*