Najnowocześniejsze sposoby na ogrzanie wnętrz

Nowoczesny człowiek jest istotą bardzo wygodną. Kupujemy nowe, przydatne przyrządy. Małe, poręczne a najlepiej gdyby jeszcze narzędzie funkcjonowało samo (z minimalnym udziałem użytkownika). Trochę na regule wziętej z dziedziny informatyki, którą można by streścić w powiedzeniu: „włącz po czym zapomnij”.

łazienka

Autor: axeldeviaje
Dotyczy to wszystkich sfer życia. W wielu państwach dominują produkty żywnościowe mrożone, starczy włożyć artykuł na kilka minut do piekarnika, a w tym czasie zająć się przykładowo pisaniem sms-ów do przyjaciółki, kompana czy przytulić bliską nam osobę. Ale mikrofalówka to jedynie pierwszy z brzegu przykład.

Nie wahaj się oraz sprawdź znajdujące się tu uwagi na nasz temat (www.trops.pl/). To z pewnością okażą się bardzo ciekawe dane – po prostu kliknij tutaj.

Bardzo lubimy by było nam cieplutko, toteż staramy się porządnie grzać nasze mieszkanka (chyba że właśnie mieszkamy w tropikach). Gros z nas jednak nie mieszka, w związku z tym korzystamy z opalania. Szkopułu dużego nie ma w sezonie zimowym bo budynek jest w dowolny sposób ogrzewany. Kłopot pojawia się dopiero w tak zwanym okresie przejściowym, gdy już nie grzejemy domu, jednakże może być jeszcze zimno.
W podobnej sytuacji mamy kilka możliwości: używać pulowerka lub… grzałki ( się więcej na stronie centro-therm.pl), chociażby w tak popularnym słoneczku. Jest to tymczasem podejście starodawne. Współczesne ogrzewacze powietrza są zupełnie bezpieczne, ponieważ wykorzystują np. grzałki patronowe. Zostały one w taki sposób stworzone, iż przy nieogromnych wymiarach dają one zdecydowanie więcej ciepła niż klasyczne grzałki.

pokój kąpielowy

Autor: Provex
Źródło: Coram Poland
Umożliwia to znaczną oszczędność prądu, a co za tym idzie także i funduszy. Ważnym plusem sprzętów wyekwipowanych w grzałki patronowe (Centro-Therm grzałki patronowe (palcowe)) będzie bezpieczeństwo ich użytkowania, toteż bardzo często stosuje się je kaloryferach łazienkowych instalowanych na ścianie. Ich zdolność produkcji ciepła jest tak wielka, że zdołamy bez znaczącego obniżenia temperatury suszyć mokre ręczniki, natomiast po wyjściu z wanny w dalszym ciągu będziemy czuć komfortowe ciepło.
Oczywiście nie jest to jedyne wykorzystanie grzałek patronowych, z równym sukcesem stosowane są one też w przemyśle spożywczym, przemyśle chemicznym a także wszędzie tam, gdzie konieczne jest podgrzanie jakiejś substancji oraz wymagane są niewielkie rozmiary elementu jaki wytwarza ciepło. Wykorzystuje się je również do zabezpieczania instalacji centralnego ogrzewania we wnętrzach o znacznej wilgotności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*