Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że raz na kilka lat należy kupować nowy materac, aby spełniał on swą funkcję

Jeśli mamy materac, który jest w sypialni od kilkunastu lat, to zapewne dawno trzeba było już kupić nowy.
Wszyscy rodzice, którzy chcą, by ich maleństwo zdrowo się rozwijało, powinni pomyśleć nie jedynie o jego edukacji czy odżywianiu, ale też o zdrowym śnie.

materac 120x200

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions

Na to ostatnie składa się dobrze wywietrzony oraz zaciemniony pokój, ale przede wszystkim odpowiednio kupiony materac. Jeżeli nasz szkrab jest już wystarczająco duży, by otrzymać własny dorosły pokój z biurkiem i łóżkiem, to musimy dla niego kupić dość wąski materac 120×200 cm. Jest to optymalna wielkość dla łóżek, w których będzie spała jedna osoba. Wybór typu materaca należy do nas. Można nabyć tańszy ze sprężynami, ale pomału ludzie odchodzą od tego pomysłu. Po jakimś czasie bowiem pod ciężarem ciała materac spłaszcza się i możemy zacząć odczuwać sprężyny, które będą wbijały nam się w żebra. To byłoby niewygodne, gdyż nie dawałoby prawidłowego snu. Może więc powinniśmy zamówić coś innego? Mogą być to dla przykładu materace kieszeniowe czy multipocketowe. Mogą być one wykonane też z różnych tworzyw. Teraz modne stały się materace kokosowe i lateksowe. Jeżeli nasze dziecko jest alergikiem, to powinniśmy skontrolować, które rodzaje nie będą go uczulać.

Może okazać się wtedy, że nasz wybór będzie bardziej kosztowny, ale warto wydać trochę więcej, żeby uwolnić naszego berbecia od kataru i ogólnej męki wywołanej alergią. Musimy wybrać także twardość materaca, ale to rzecz indywidualnych skłonności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*