Po czym najwygodniej będzie chodzić w domu czyli krótki przegląd najpopularniejszych materiałów używanych na podłogi.

Jednym z bardziej ważnych elementów wyposażenia mieszkań są podłogi. Po kupieniu mieszkania czy wystawieniu domu najczęściej są wylewki z betonu, jakie później należy w jakiś sposób wykończyć. Możliwości jeśli chodzi o podłogi są całkiem spore, bo ich wybór w sklepach jest rzeczywiście bardzo duży.

W praktyce wszystko zależy od charakteru pomieszczenia, oczekiwań właściciela i jego finansowych możliwości. W kuchniach, łazienkach i przedpokojach bardzo dobrze będą się sprawdzać różnego rodzaju płytki podłogowe. Ich ogromną zaletą jest odporność na wodę, dzięki temu świetnie sprawdzają się w tych właśnie pomieszczeniach. Płytki oferowane są w dużej ilości wzorów, kolorów i wielkości, więc nie powinno być raczej większych problemów z ich wybraniem – jeśli kłopoty się pojawią to raczej w przeciwną stronę, czyli wybór będzie za duży. Jeżeli chodzi o wady jakie mają płytki, to mają jedną, która je w zasadzie wykluczyła z innych pomieszczeń. Są mianowicie dość zimne, więc nie będą się specjalnie nadawać do pokojów lub salonów, choć niektórzy i tam je jednak kładą.

drewniana podłoga

Autor: Mitch Altman
Źródło: http://www.flickr.com

Tam, gdzie nie kładzie się płytek trzeba położyć coś innego, i przeważnie wybór pada na coś drewnianego. Tu do dyspozycji również jest dość dużo możliwości, od tanich paneli podłogowych do ekskluzywnych desek z egzotycznych gatunków. Dużym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów typowe podłogi drewniane podłogi drewniane wrocław producent. Są one niezwykle eleganckie i praktyczne, stosunkowo łatwo się je układa, również ich ceny są na bardzo akceptowalnym poziomie.

Podłogi drewniane produkowane są z wielu odmian drewna np. przez to przedsiębiorstwo, bardzo często kupowana jest na nie deska jesionowa, ale także spotyka się dąb, buk czy klon. Również z prawdziwego drzewa, ale w innej postaci, sprzedawane są tradycyjne, od lat znane parkiety. Dzisiaj są trochę zapomniane, ale nadal mają stałe grono swoich zwolenników, ceniących taką podłogę za wyjątkowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*