Jak wybrać meble do pokoju dziecka?

Dzieci są dla rodziców prawdziwym oczkiem w głowie. Dorośli starają się, aby miały one to, co najlepsze, zaczynając od bezpiecznego domu, przed odpowiednie wychowanie aż po zapewnienie im atrakcji, które dziecko uwielbia – lunaparki, zjeżdżalnie, zabawki i rodzinne wyjazdy.

Mówiąc o bezpiecznym, wygodnym domu, należy zwrócić wyjątkową uwagę na pokój naszej pociechy. Najważniejszym elementem są tutaj należyte meble dziecięce w tym łóżka metalowe, szafki i biurko. Czym należy się kierować podczas ich zakupu?

W pierwszej kolejności powinniśmy mieć pewność czy interesujące nas meble są bezpieczne. O ile nastolatek raczej nie będzie się wdrapywać po półkach szafy, o tyle kilkuletni człowiek zrobi wszystko, aby dosięgnąć ukochaną zabawkę. Z tego względu meble dla dziecka powinny być trwałe oraz stabilne. Aby tak było, dobrze jest wybrać meble drewniane, jakie są cięższe i nie powinno im grozić gwałtowne przechylenie, nawet, jeżeli nasz odkrywca będzie chciał wiedzieć, co jest na najwyższej półce. Do tego meble z drewna zawsze znakomicie wyglądają i łatwo jest zaaranżować z nimi pokój.

kuchnia, meble kuchenne

Autor: Allison Stein
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, meble dziecięce powinny mieć gładkie brzegi bez ostrych kantów. Stanowczo nieodpowiednie jest również szkło, które momentalnie może się stłuc. Jeżeli zaś chodzi o farby, trzeba zwrócić uwagę, aby były ekologiczne. Inaczej mogą uczulać dzieci i spowodować nieprzyjemne alergie. Poza sprawą bezpieczeństwa istotna jest sama estetyka. Meble muszą być ładne, bowiem dzieciaki spędzają w swoim pokoju dużą ilość czasu, m.in. bawiąc się czy robiąc lekcje. Należy decydować się na jasne kolory, które sprzyjają relaksowi. Meble czy stelaż do łóżka mają być ozdobą i służyć w dobrym stanie przez wiele lat. Do tego powinny być łatwe w czyszczeniu, tak, by sprzątanie (usługi sprzątające wrocław cennik) nie było męczące, szczególnie, iż małolaty często chcą pomóc swoim rodzicom i nie należy im tego odmawiać.

Z zakupem mebli żaden rodzic nie powinien mieć obecnie problemu, albowiem producenci stale wychodzą z nowymi rozwiązaniami, które swoją estetyką i funkcjonalnością urzekają nie tylko dorosłych, lecz także najmłodszych klientów. Pamiętając o przedstawionych wskazówkach zakupy z pewnością będą dużo prostsze, a pokój dla dzieci stanie się prawdziwym małym królestwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*