Masz dość tapet oraz malowania ścian? Wybierz coś odmiennego. Warto sprawdzić różne propozycje

Gdy będziemy mieli już dość malowania i tapetowania ścian możemy skorzystać z innego sposobu, na przykład skorzystać z paneli na ścianę. W tym temacie istnieje naprawdę ogromny wybór barw, odcieni oraz wzorów, więc można je dobrać do każdego wnętrza, stylu mebli lub armatury w łazience.

Tapicerka

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Panele ścienne tapicerowane są lekkie i łatwe do zamontowania. Ten, kto nie obawia się prac remontowych może spróbować je samemu zamontować. Zaletą dzisiejszych paneli jest możliwość łączenia ich pod różnymi kątami, ponadto inne ich elementy ozdobne, jak listwy, cokoły albo narożniki pozwalają na ich estetyczne wykończenie. Każdy typ paneli możemy montować jednocześnie na ścianach betonowych, murowanych, jak również drewnianych. Przy tym, łatwe do zamontowania są na pewno moduły ścienne tapicerowane, z którymi większość z nas sobie poradzi.

Panele drewnopodobne robione są z płyt MDF, które są pokrywane jednostronnie folią dekoracyjną, inaczejdekorem. Uzupełnieniem paneli są listwy zakończeniowe z płyty profilowanej MDF, oklejone tymi samymi panelami co folia dekoracyjna. Przeznaczone są do pomieszczeń, które nie są skazane na ciągłe działanie wilgoci.

Ze względy na wysoką estetykę są idealnym materiałem wykończeniowym pomieszczeń mieszkalnych. Są bardzo dobrą izolacją akustyczną oraz producent klap dymowych termiczną. zewnętrzna powłoka paneli drewnopochodnych jest odporna na ścieranie oraz zarysowania. Nie potrzebujemy do niej ani konserwacji, ani odmalowywania. Panele i listwy są proste do utrzymania w czystości. Zakurzone można czyścić ściereczką lub odkurzyć, duże zabrudzenia można wyczyścić ścierką nasączoną płynem do czyszczenia powierzchni drewnianych.

Panele z tworzyw sztucznych produkowane są w postaci cienkościennych zamkniętych profili usztywnionych wewnątrz żebrami. Z zewnątrz powierzchnie paneli pokrywają zgrzane trwale z tworzywem dekoracyjne folie, w jednym odcieniu, lecz także z nadrukowanym wzorem. Panele z PCV są wodoodporne, więc nadają się świetnie do aranżacji kuchni oraz łazienek.

Są także odporne na działanie związków chemicznych, które są zawarte w choćby w jedzeniu. Nie niszczą się pod wpływem ciągłego sprzątania z dodatkiem codziennie używanych środków chemicznych. Tworzywo z którego są zrobione jest w pełni bezpieczne w użytkowaniu wewnątrz takich miejsc jak pralnie albo garaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*