Jak znaleźć dobre drzwi do naszego własnego mieszkania?

Drzwi bywają niczym ubrania. Źle „skrojone” potrafią zepsuć cały efekt. I niestety najbardziej luksusowe, markowe meble i dzieła sztuki wówczas nie pomogą. Francuzi, nie wyobrażają sobie domu bez parkietu w jodełkę, Szwedzi, kochają pobielone deski. A my? Cóż, moglibyśmy podbierać od nich nauk, ponieważ z wyborem drzwi, podłóg czy okien nadal mamy problem. Narzekamy, że nie mamy pieniędzy na ponadczasowe i piękne, wysokie cokoły przy podłodze, drewnianą podłogę czy eleganckie drzwi. A solidna stolarka to podstawa.

drzwi

Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia najważniejsza drzwi winny współgrać z koncepcją mieszkania. Nawiązywać barwą i stylistycznie do pomieszczeń. Drzwi drewniane, bogato rzeźbione, choć zachwycające, w ascetycznym wnętrzu okażą się wnętrzarską porażką . Większe wrażenie zrobią drzwi z mlecznego szkła, z aluminiowymi detalami. W klasycznych wnętrzach najlepiej prezentują się drzwi wykonane z drewna z widocznym rysunkiem słojów, których forma może być wzbogacona rzeźbieniami, kasetonami tudzież przeszkleniem np. witrażowym.

Charakter i miejsce przeznaczenia zdecydowanie wpływają na rodzaj zastosowanych drzwi. Sypialnię oddzielimy od „reszty świata” drzwiami pełnymi, aby zagwarantować komfort odpoczywającym domownikom, łazienka powinna być oddzielona drzwiami otwierającymi się na zewnątrz pomieszczenia. Kuchnia i jadalnia to pomieszczenia, do jakich pasują drzwi wahadłowe, szczególnie funkcjonalne. Jeśli pełne drzwi wydają się zbyt masywne, możemy kupić przeszklone.

drzwi

Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com

Na jaki model drzwi decydujemy się najchętniej? Drzwi z naturalnym fornirem, najlepiej dębowym tudzież z drzewa egzotycznego. Dla szczególnie wybrednych klientów występuje też fornir modyfikowany, który mimo, że z naturalnego drewna, jest tak wykonany, że rysunek słojów a także kolorystyka każdego modelu są identyczne. Wiedzmy, iż, drzwi wewnętrzne (zobacz drzwi wewnętrzne wrocław) to zakup na lata, kierujmy się zatem rozsądkiem. Zdecydujmy się na model, który będzie pasował do naszego wnętrza, będzie z nim współgrał, a przy tym nie opatrzy się po krótkim czasie. Więcej na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*