Czy da się niedrogo postawić dom?

Czy można bez zbytnich kosztów pobudować nieduży, lecz komfortowy budynek? Czy istnieje granica gospodarności, poza jaką jest już tylko niedorzeczność? Być może kłopot nie leży w środkach pieniężnych, lecz w umiejętności pogodzenia wyczekiwań z naszymi finansowymi możliwościami?
Jeśli już podjęta została owa jedna z najistotniejszych w naszym życiu decyzji jak też pogodziliśmy się z debetem na dużą część życia – aby już nigdy nie napotkać opryskliwego sąsiada, nie słuchać odwiecznego labidzenia sąsiadki z parteru oraz nie korkować uszu przed notorycznym rabanem rozwydrzonych dzieci z naprzeciwka, za to o brzasku wychodzić przed swój mały budynek i stojąc na własnym, sumiennie strzyżonym trawniku przyglądać się cudownie wypielęgnowanym krzewom – to czas najwyższy, ażeby uświadomić sobie prawdziwość najważniejszą: niedrogi dom nie istnieje.

Miękkie i kolorowe wykładziny w pokoju dziecka

Autor: Sklepy Komfort S.A.
Źródło: Sklepy Komfort S.A.
Troszkę zaoszczędzić możemy, kupując projekt domku o prostej bryle. Można zakupić gotowy projekt domu, albo zlecić wykonanie projektu firmie, której misją jest właśnie projektowanie (Zobacz więcej: projektowanie wnętrz kraków) domów.
Szczędzenie na jakości materiałów to najgorsza z wykonalnych form oszczędzania. Pamiętajmy, że wymiana defektowego materiału, kupionego okazyjnie bez rachunku, kosztuje dużo więcej aniżeli ten sam materiał znakomitej jakości, który będzie wprawdzie troszkę droższy, jednakże służy bezawaryjnie przez całe lata.

Na pewno o wiele bezpieczniej będzie kierować się starym powiedzeniem, że nic nie kosztuje tyle, ile sobie wyliczymy, tylko zawsze kilka procent więcej. Jeśli w porę sobie przyswoimy tą prawdę – życie będzie wiele prostsze i nie będzie przysparzać nam wielu zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*