Nawet smyk jest świadom tego, że każdy musi posiadać łóżko, by mieć możliwość wygodnie spać

Łóżko może i nie bywa najważniejszym meblem w domu, ale ciężko byłoby się bez niego obejść.
Remontując mieszkanie, stale musimy pamiętać o tym, że potrzebne będą w nim meble zarówno do kuchni oraz pokoju dziennego, ale również do sypialni.

przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com
Detal ma znaczenie

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Garnek z kolekcji Cottage marki Vittore Comforto

Autor: www.pieknowdomu.pl
Źródło: www.pieknowdomu.pl
Duża część ludzi, którzy mają szkraby, zdaje sobie sprawę z tego, że do pokoju ich berbeci powinno się zmieścić mnóstwo rzeczy. Najważniejsze meble to szafa szafy oraz łóżko. Przy młodszych smykach należy wziąć pod uwagę wielką ilość zabawek (jakoś trzeba będzie to poukładać), a przy starszych niezbędny będzie następny mebel — biurko. Z łóżkiem bywa o tyle trudniej, że musimy podjąć decyzję, jakiej powinno być szerokości. Zazwyczaj ludzie mają zamiar wziąć te, które ma 90 cm szerokości. Jednak nie jest to zbyt mądra decyzja. Szkraby lubią się wiercić i z tak wąskiego łóżka mogą SPAść. Zatem jedynym słusznym rozwiązaniem będą łóżka 120×200 cm. Taka szerokość powinna być idealna. Wówczas łóżka nie trzeba będzie wymieniać na nowe, kiedy dziecko podrośnie. Na tej szerokości świetnie będzie się spało nawet wyrośniętemu małolatowi. Zatem jeśli zamówimy dobrej jakości łóżko, to może być tak, że będzie to zakup nie na kilka, a raczej na kilkanaście lat. Oczywiście częściej będziemy musieli kupować materac. Z biegiem lat się wygniecie. Aby sen był zdrowy, to nie powinny nam się w kręgosłup wbijać jakieś sprężyny.

Ramę łóżka możemy zamówić przykładowo z naszej rodzimej sosny. Jest to jasne drzewo, które pasuje do każdego pokoju. Poza tym jest także dość tanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*