Jak tanim kosztem odświeżyć pomieszczenie?

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy jak niesamowicie obecna w naszym życiu jest tkanina i jak wielkie ma znaczenie w aranżacji wnętrz. To dzięki niej możemy zaakcentować charakter każdego pomieszczenia, gustownie je ubrać. Tkanina to przede wszystkim dodatek, dzięki któremu jesteśmy w stanie szybko odświeżyć wnętrze.

Elegancka pościel sprawi, że nieciekawa sypialnia przeistoczy się w królewską komnatę. Zwłaszcza, jeśli jest to pościel satynowa… W jednej chwili przeniesiemy się do bajkowej alkowy, w której można mieć tylko najmilsze sny. Wełniany pled czy narzuty czy koc zawieszony na oparciu sofy to również idealny sposób na ocieplenie wnętrza i nadanie mu nowego stylu.

Autor: Antilo

Jeśli chodzi o dobór barw – to obowiązują tu te same zasady te same zasady, które stosowane są w projektowaniu wnętrza. Kreujemy kompozycje pasujące do właściciela, wnętrza, stylu. Możemy postawić na wyraźny akcent, który nada wnętrzu świeżości, lub stworzyć tylko subtelne tło dla reszty wyposażenia. Wtedy nawet kolorystycznie ułożone ręczniki stają się ciekawą ozdobą łazienki. Jeżeli jest w barwach natury, najlepiej sprawdza się biel, beż, ecru czy brąz. (Czyt. )Kolory są w stanie zdziałać cuda, jednak nie powinno być ich więcej niż trzy w jednym pomieszczeniu.

Zaintrygowały Cię opracowane przez nas artykuły? Zatem z przyjemnością chcemy powiedzieć Ci, że czeka na Ciebie nowy interesujący fakt (http://www.mtproject.pl/kontakt/) pod poniższym linkiem.

Delikatne kolory spowodują, że pomieszczenie optycznie się powiększy, zaś bardziej intensywne i ciemniejsze – pomniejszą. Takie samo wrażenie uzyskamy z tkaninami we wzory. I chociaż zabawa z nimi to niezwykła frajda, potrzeba wyczucia, aby w domu nie zapanował chaos.

Poeksperymentować także możemy z gatunkiem tkanin. Tak jak projektanci ubierają modelki w zwiewne sukienki dodając do stylizacji masywne buty, tak i my możemy łączyć tiule i satyny z aksamitami i tkaninami parcianymi. Ważne jest, jak tkaninę użyjemy. Na fotele, kanapy lub inne obicia nada się mocna i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wówczas nie rozchodzi się na szwach a jednocześnie jest odporna na przetarcia. Nie musimy również od razu korzystać z usług tapicera, gdy zaświta nam w głowie interesujący pomysł – dodajmy nowe poduszki.
Tkaniny dają nieograniczone możliwości, zainspiruj się nimi, dotknij i doceń tkaninę. Polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*