W jaki sposób wybrać fototapetę do pomieszczenia?

Fototapeta do sypialni to świetny pomysł na spożytkowanie pustego miejsca za łożem. A w salonie? Możesz przykleić fototapetę dla przykładu za sofą.
Fototapety wspaniale sprawdzą się też w łazience oraz w kuchni.

Oferta fototapet jest bardzo bogata. Dostępne są oryginalne wzorki: kolaże przedstawiające najsłynniejsze stolice, czarno-białe grafiki. Powinniśmy jednakże dopasowywać fototapetę stosownie do charakteru pomieszczenia. W sypialni potrzeba spokoju, by się znakomicie zrelaksować po żmudnym dniu. Dlatego odradzamy fototapety z wrzaskliwymi zabarwieniami a także dynamicznymi kompozycjami. Doskonały wpływ na psychikę mają fototapety prezentujące przyrodę: łąki, plażę. Fototapety odwzorowujące cegłę czy też beton (gres imitujący beton) wprowadzą natomiast do sypialni wnętrzarski styl, jaki nam się najbardziej spodobał. Wszystko zrobimy tanio i sprawnie, bowiem montaż materiałów wykończeniowych to nie jedynie poważne koszta, lecz też „wyższa szkoła jazdy”.

łazienka

Autor: muffinn
Źródło: http://www.flickr.com
sala konferencyjna

Autor: Dan DeChiaro
Źródło: http://www.flickr.com
Jaka fototapeta będzie doskonała do pokoju dziennego? Tu wszystko będzie zależeć od osobistych upodobań. Salon skandynawski pokocha fototapety, jakie nawiązują do świata przyrody, najlepiej w jasnych barwach. Czemu by nie wykorzystać fototapety z ciekawym muralem albo jakimś innym przykładem „sztuki miejskiej”? Szczególnie inspirująca jest sposobność stworzenia fototapety z własnych fotografii.

Specjaliści sugerują, iż starczą fotografie wykonane aparatem, jaki zapewnia rozdzielczość powyżej 12 megapikseli a także doskonałą optykę. Znakomite firmy, jakie w profesjonalny sposób zajmują się konstruowaniem fototapet, są w stanie dobrać fototapetę stosowną do danego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*