Jak trzeba malować ściany żeby nie pojawiły się smugi?

Malowanie ścian jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na duże zmiany w wystroju wnętrza.
Najlepiej by było, gdyby wykonali to profesjonalni malarze, jednak dzisiaj jest wiele przewodników w internecie, które mogłyby przeprowadzić nas przez wszystkie etapy malowania sufitów oraz ścian.

malarze

Autor: Heritage Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw trzeba powynosić z pomieszczenia wszelakie meble. Jeżeli jest to niewykonalne, umieszczamy je na środku pokoju oraz przykrywamy malarską folią. Tak również podłoga musi być zabezpieczona oraz szyby i drzwi. Malarska taśma będzie nam służyć do zakrycia ościeżnic, podłogowych listew i włączników światła. Malutkie guziczki czy śrubki możemy posmarować wazeliną. Wystarczyłoby po pomalowaniu przetrzeć je wilgotną szmatką, aby zbędna farba zeszła wraz z tłuszczem.

Zapewne masz ochotę przejrzeć komentarz spod linku (https://www.radochygospochy.pl/gotowanie/czajniki/czajniki-emaliowane)? Jeżeli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty zechcesz napisać nam swoją ocenę.

Aby ściany były pięknie pokryte farbą, nie można by zapomnieć o przygotowaniu właściwych przyrządów. Wałek należy przed pierwszym zastosowaniem oczyścić z pyłu oraz nitek. Możemy wykonać to przy pomocy rolki albo myjąc wałek w wodzie dodając do niej mydło w płynie. Podobnie należy postąpić z pędzlem. Usunąć należy pył oraz luźne włosie. Umyć go trzeba w wodzie z mydłem, potem należy go wypłukać oraz osuszyć.

Najważniejszym etapem jest przygotowanie ścian. Od niego zależny jest rezultat końcowy malowania. Najpierw trzeba sprawdzić kondycję ścian. Malarskie roboty w każdym wypadku zaczynamy od pomalowania Sufitu. W pierwszej kolejności pędzlem malujemy miejsca niełatwo dostępne np. gzymsy czy też sztukaterie. Potem pozostałą część sufitu malujemy w równoległe paski wałkiem z wysięgnikiem. Następną warstwę trzeba pomalować malując pasy prostopadłe do tych malowanych poprzednio. Po pomalowaniu sufitu przejść należy do malowania ścian.

Na początku malujemy pędzlem krawędzie oraz trudno dostępne przestrzenie. Potem farbę przelewamy do kuwety oraz zanurzmy w niej wałek potem go odciskając. Farbę nakładać należy zdecydowanymi ruchami . Mieć w pamięci trzeba, że chaotyczne posunięcia mogłyby spowodować na ścianie smugi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*