Firanki już gotowe, przeciwko te „na wymiar” – co dokładnie bywa dla naszego własnego domu mocniej odpowiednie?

Kiedyś, gdy mówiono o firanach, to wszyscy widzieli przed oczami okno, na którym wisiał jakiś ozdobny kawałek materiału – zazwyczaj stworzony z koronki albo innego delikatnego materiału o dosłownie przymusowym białym kolorze.

mieszkanie - odbitka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś firany nadal są przedstawiane w barwach bieli, choć mogą mieć jej bardzo różne nasycenia. Dobrze jest wiedzieć natomiast, że obecnie firany występują w różnych formach, chociaż ich najważniejszym podziałem bywają firany już gotowe, a te na tak zwany „wymiar”.
Gotowa firana jest to dosyć spore udogodnienie, w szczególności jeżeli posiadamy w swoim domu, czy też mieszkaniu standardowy rozstaw okien. Jej bogata różnorodność umożliwia na dobranie dla siebie tej „najlepszej” no i o takim wzorze czy formie, aby spoglądanie na własne okno było czystą przyjemnością. Firany gotowe (nazywane też „gotowcami”) mają do siebie, iż są już w pełni przygotowane oraz nie potrzebują żadnych dodatkowych „zabiegów” – wystarczy je powiesić i wszystko jest zrobione. Całkiem inna sprawa się ma ze wspomnianymi firankami „na wymiar”, które to albo robimy sami z wcześniej przygotowanego materiału albo powierzamy tę konkretną robotę fachowcowi.

Przejrzyj nasz interesujący artykuł (http://www.lederzentrum.pl/produkty-ochronne-tkaniny/), żeby wysondować więcej niuansów na interesujący Cię temat. Namawiamy i życzymy wciągającej lektury!

Jakby jednakże nie było – firanki na wymiar bywają doskonałe w wypadku, kiedy okno jest napomkniętego wyżej niestandardowego kalibru. Tyczy się to nie jedynie szerokości okna, ale i wysokości, do której to firana powinna sięgać.

Co do cen za oba przypadki to bywają one całkowicie uzależnione od rodzaju materiału, sumy jego użycia i najczęściej gęstości wzornictwa, jaki to bywa na danej firanie zawarty. Jak więc widać, firana już gotowa bywa najlepsza do standardowych okien, podczas gdy ta „na wymiar” jest do całej reszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*