Czym publiczne łazienki różnią się od łazienek domowych, jakie będzie ich główne wyposażenie.

Łazienki w publicznych czy handlowych obiektach znacznie różnią się od tych w domu. W praktyce są one sprowadzone do roli WC, ponieważ najczęściej nie będzie w nich pryszniców i wanien. Będzie za to więcej kabin i pisuarów, czasami nawet więcej niż dwadzieścia. Bierze się to z faktu, że w obiektach tego typu przeważnie znajduje się dużo ludzi i jeżeli kabin byłoby zbyt mało to mogłoby się w pewnej chwili zrobić trochę ciasno i zaczęły by się robić kolejki. Kabiny są przeważnie rozdzielane lekkimi ściankami, mającymi zapewnić odpowiednią dyskrecję i intymność, ale nie zajmującymi zbyt dużej powierzchni.

Takie publiczne łazienki składają się przeważnie z dwóch oddzielnych pomieszczeń, w jednym znajdują się właśnie pisuary i kabiny, zaś drugie przeznaczone jest wodę tylko na określony okres czasu, a później zamykają ją automatycznie. Mogą być albo włączane ręcznie, w których trzeba wcisnąć przycisk, albo w wersji automatycznej, w takim przypadku ich pracą steruje czujnik znajdujący się pod spodem.
Ogródek skalny

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym istotnym elementem wyposażenia publicznych łazienek są plastikowe dozowniki mydła. Powinny się one charakteryzować dwoma ważnymi rzeczami, czyli prostą obsługą i wytrzymałością. Zapewne każdy miał kiedyś okazję trafić na urządzenie, przy którym zastanawiał się, jakim sposobem dostać się do mydła. A jeżeli nieodpowiednio się za to zabrał, to zdarzało się, że taki dozownik nie przeżył poszukiwań. Najczęściej dozowniki występują pod postacią niedużego pojemnika z mydłem, zawieszonego na ścianie nad umywalką. W dolnej jego części jest umieszczona nieduża dźwigienka, naciśnięcie której sprawia, że mydło wypływa na zewnątrz. Na koniec pamiętać też należy o tym, że korzystający z łazienek w jakiś sposób muszą wysuszyć swoje ręce.

Kiedy przeanalizujesz publikowany tekst, to również zaciekawi Cię oryginalna wiadomość, która zawiera podobne informacje na to zagadnienie, zatem kliknij tu.

Tu rozwiązań jest kilka.

Bardzo często w łazienkach można spotkać ręczniki papierowe, które są co prawda bardzo wygodne, jednak stosunkowo drogie. Innym pomysłem są plastikowe suszarki do rąk, włączają się one po przyłożeniu swoich dłoni pod umieszczony na samym dole otwór i za pomocą gorącego strumienia powietrza dokładnie mogą je wysuszyć – kliknij.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*