
Dopiero co obchodziliśmy święta bożego narodzenia , a już od dziś niektóre panie domu rozmyślają o następnych wielkich świętach, a mianowicie o świętach wielkiej nocy.
Święta Wielkiej Nocy to dla katolików najbardziej znaczące i najradośniejsze święto w ciągu roku.
W roku 2013 Wielkanoc odbędzie się bardzo wcześnie, bo już trzydziestego pierwszego marca. Nie trzeba się więc dziwić, że większość pań domu już teraz zawraca sobie głowę przygotowaniem do świat.
Zachęcamy – naciśnij tutaj archicom mieszkanie wrocław i przeloguj się na następną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie świeże i fachowe artykuły.
W końcu zgodnie z tradycją, na święta powinna zjechać się całą rodzina.
W naszej tradycji Wielkanoc to czas radości oraz pogody ducha która jest obecna przy zmartwychwstaniu. Symbolem takiego odnowionego istnienia są bez dwóch zdań jajka. Tak, jak żaden z nas nie wyobraża sobie wigilii bez karpia, tak i w Święta wielkanocne śniadanie nie może obyć się bez jajek. Zgodnie z tradycją przystroimy stół rzeżuchą, na której ułożymy pisanki wielkanocne i cukrowego baranka.
Polacy kultywują pochodzącą sprzed kilkuset lat tradycję osobistego wyrabiania ozdób . O ile na skomercjalizowane święta bożego narodzenia wszystkie ozdoby choinkowe mamy możliwość kupić w sklepie, to pisanki ręcznie robione są nadal w cenie.

Najsławniejsze z nich wyrabia się w północnej części Polski – kurpiowskie jajka i wydmuszki są sławne w całej Polsce. Precyzja i cierpliwość wymagane do odpowiedniego pomalowania takiego jajka są cechę rzadko spotykaną wśród dzisiejszych Polaków zamieszkujących duże miasta.
Oprócz jajek, innym, nie mniej sławnym produktem z tamtych stron są bibułkowe kwiaty i bukiety używane do przystrajana odświętnych palm wielkanocnych, które każdy z nas nie raz podziwiał w telewizji.
W związku z tym, moim zdaniem, tym bardziej powinniśmy doceniać sztukę i tradycję pochodzącą z rodzimego folkloru, jako, że reprezentuje ona trochę zapomniany, a nadal wartościowy styl życia.