Jaki żyrandol będzie znakomicie pasował do wnętrza nowoczesnego?

Ważny element aranżacji dowolnego wnętrza to oświetlenie, które pełni funkcję użytkową, lecz jest również dekoracją pomieszczenia.
Aktualnie proponowane w sprzedaży żyrandole do salonu, to bardzo bogaty asortyment produktów, które odróżniają się między sobą rozmiarem, charakterem, materiałem wykonania i liczbą żarówek.

Te żyrandole, które swym designem przynoszą na myśl ubiegłe epoki, są wykonane z kryształu. Ich stylistyka to stylistyka ponadczasowa. Kryształowe żyrandole do salonu są wyjściem bardzo typowym oraz znakomicie będą sprawdzać się także w bardziej innowacyjnych aranżacjach.

Zaintrygował Cię ten temat? Jeżeli tak, to przejdź do następnego tekstu i czytaj dalej Abimeble o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Doskonale nadadzą się wszędzie tam, gdzie trzeba wprowadzić wyraźny akcent oraz niepowtarzalną grę światła, które odbija się w wielu kryształowych elementach. Ostatni nurt aranżacyjny, to zastosowanie ekologicznych materiałów i surowców. Oprócz architektonicznego betonu bardzo modny jest również mosiądz. Elegancki żyrandol, który stworzony jest z mosiądzu cechuje się bardzo długą żywotnością i łatwością w czyszczeniu. Jest także prosty w konserwacji. Może poza tym stanowić niezwykle niepowtarzalny aranżacyjnie dodatek. Żyrandole z mosiądzu są wytwarzane przeważnie w dwóch rodzajach jeżeli chodzi o ich wykończenie.

żyrandole

Autor: Phil Aaronson
Źródło: http://www.flickr.com
Żyrandole z mosiądzu mogłyby być wykończone patyną antyczną, która cechuje się matowym wykończeniem. Kolejne wyjście to mosiądz o złotym połysku. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest współczesny żyrandol do salonu, który wykonany jest z papieru. Przykładem nieszablonowej oprawy oświetleniowej są żyrandole drewniane, które doskonale sprawdzają się w typowych aranżacjach pomieszczeń.

Najbardziej znane rozwiązania, które są używane w salonowych pomieszczeniach, to żyrandole wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Wyróżnia je niezwykle znaczna rozmaitość wzorów oraz bardzo bogata kolorystyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*