Jakiego rodzaju lampy pozwolą nam stworzyć w salonie ciepłą atmosferę?

Salon jest to miejsce wypoczynkowe, gościnne oraz reprezentacyjne. Wymaga zatem należytego oświetlenia światłem sztucznym. Przeważnie planiści tak starają się zaprojektować pomieszczenie, żeby ilość światła naturalnego dała domownikom poczucie luksusu.
Dzisiaj w dobrze zaopatrzonych sklepach z oświetleniem, będziemy mieć do wyboru bardzo wiele wersji lamp.

Mają bardzo zróżnicowane wzornictwo, kolorystykę, wielkość, parametry oświetleniowe i sugerowane wykorzystanie. Musimy pamiętać, że w dobrze oświetlonym salonie lampa wisząca w centralnej jego części nie jest wcale potrzebna. Do zbudowania odpowiedniego nastroju wpływ ma nie zaledwie rodzaj i ilość światła, ale również to, jak taka lampa będzie korespondowała z tkaninami, meblami i dekoracjami. Przy pomocy lamp salon możemy również optycznie powiększyć. Do takiego celu wybierzemy lampy, jakie oferują rozproszone światło.

Fascynuje Cię ten temat? To odsyłam do www (https://lipinscy.pl/informator/poradnik-budowlany/przed-budowa/energooszczednosc/), gdyż znajdziesz tam dużo fascynujących artykułów w tym temacie.

Z kolei lampy z kloszem nietransparentnym, jakie oferują kierunkowe światło, prościej zezwolą nam wyeksponować drobiazgi. Lampa może być także elementem dekoracyjnym zwłaszcza wtedy, gdy pozostałe wyposażenie salonu nie jest zbyt widowiskowe.

meble modułowe

Autor: Black Red White SA

Lampy stojące są ciekawą i niezwykle niezwykłą dekoracją. Zezwalają również oświetlić te obszary w salonie, jakie służą do czytania albo oglądania telewizji. Tego typu lampy pozwalają na stworzenie ciepłego, intymnego miejsca, w którym można oddawać się przyjemnościom. Stojące lampy posiadają także tę zaletę, że łatwo można je przestawiać oraz dostosowywać do innego układu mebli. Zależnie od zastosowanego w nich oświetlenia pozwolą nam otrzymać światło rozproszone albo punktowe. W salonie wielokrotnie wydzielona jest strefa jadalna. Nieodłączonym jej elementem jest duży stół. W tego typu przypadku lampa musi być dopasowana do wielkości stołu oraz jego charakteru.

Nie może ona być powieszona zbyt nisko ani zbyt wysoko. Im Sufit jest wyższy, tym wielkość tego typu lampy powinna być bardziej znacząca. Należy również mieć świadomość, żeby światło, jakie emituje lampa było ciepłe oraz rozproszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*