Nowoczesne pokoje – jak umeblować salon w stylu nowoczesnym?

Nowoczesny styl aranżacji zestawia w sobie minimalizm i pragmatyzm, przez co zyskuje uznanie osób ceniących prostolinijną estetykę mieszkań jak też wypływający z niej ład jak też harmonię. Zobacz przepis na nowoczesny pokój dzienny! Nowoczesne wnętrza charakteryzuje naturalność, ergonomiczność a także estetyka. Komplety wypoczynkowe utrzymane w owym stylu odznaczają się raczej minimalistyczną formą a także funkcjonalnością, która o wiele ułatwia codzienne użytkowanie.

Moja strona: .

meble wypoczynkowe

Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com

Często mają ciekawe i geometryczne kształty, jakie świetnie komponują się z surowym wnętrzem bądź jasnymi ścianami. Częstokroć wybierając wyposażenie do nowoczesnego salonu inspirujemy się trendami oraz kupujemy produkty, które są w danym momencie trendy. Jednak w takim wypadku nasz salon nie będzie atrakcyjny w kolejnych sezonach i czekać nas będzie wymiana mebli. Zdecydujmy się zatem na bardziej uniwersalne fragmenty wyposażenia, jakie posłużą nam dłużej niż jeden sezon – przy ich doborze nie zapominajmy również o ich funkcjonalności. Co wyróżnia nowoczesny salon? Na pewno zestawienia materiałów – w aranżacjach łączy się ze sobą rozmaite materiały a także wzory, dzięki którym pokój dzienny nabiera niepowtarzalnego stylu. Częstokroć są to surowe wnętrza, w jakich góruje białość, szarość i czerń, jednak umiejętne stosowanie tych kontrastów nie zaburza harmonii pomieszczenia. Projekt wnętrza nowoczesnego pokoju dziennego musi uwzględniać jego rolę, czyli miejsce zebrań całej familii. Współczesna aranżacja salonu to minimalizm fragmentów z silnym akcentem na określone detale.

Oficjalne źródło: .

pokój

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma miejsca na zbędne wyposażenie lub mnogość zdobień. Większą wartość ozdobną stanowi jeden, specyficzny element – dla przykładu współczesny narożnik narożniki vero zestawiony z interesującą lampą podłogową.Bardzo często współczesny salon otwarty jest na wnętrze kuchni. Jeżeli decydujemy się na zespolenie tych dwóch wnętrz, pamiętajmy ażeby wnętrza współgrały z sobą i nie zakłócały swej funkcjonalności. W pokoju dziennym postawmy ogromną, wygodną sofę – idealną na spotkania z przyjaciółmi oraz rodziną, w kuchni natomiast stwórzmy przestrzeń do swobodnego pichcenia i konsumowania posiłków, pamiętając o współgrających barwach jak też konweniującym wyposażeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*